Premiera filmu „Agatha i morderstwa o północy” 4 września na kanale Epic Drama

  • Telewizja
Autor: rafs

Agatha Christie, pani detektyw i pisarka kryminałów, przebywa w Londynie podczas niemieckich bombardowań. W wyniku wojennej zawieruchy decyduje się na niespodziewany i zaskakujący krok. Premiera filmu „Agatha i morderstwa o północy” 4 września o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama.

Londyn, 1940 rok. Niemcy regularnie bombardują miasto. Agatha Christie boi się, że wojna może zniszczyć jej przyszłość, więc podejmuje zaskakującą decyzję – uśmierca swojego najsłynniejszego bohatera. Pisarka w ciągu sześciu lat stworzyła 12 powieści o przygodach Poirota, a zatem powinna być bogatą kobietą! Niestety z trudem wiąże koniec z końcem.

Plan Agathy Christie – sprzedać powieść

Usunięcie detektywa w samym środku wojny wydaje się niedorzecznym zabiegiem, ale Christie ma plan. Sprzedaje swoją powieść prywatnemu kupcowi, bibliofilowi, który za kawałek historii zapłaci każdą cenę. Spotkanie ma miejsce w hotelu w Londynie, ale mimo obecności starego przyjaciela, sprawy nie idą zgodnie z planem. Spadają bomby i giną ludzie. W tej sytuacji jedyną rzeczą cenniejszą niż ostatnie przygody Poirota może być tylko ostatnia książka napisana przez Agathę Christie.

fot. Epic Drama

W filmie występują między innymi Helen Baxendale (jako Agatha Christie), Blake Harrison (Travis Pickford), Gina Bramhill (Grace Nicory), Elizabeth Tan (Jun Yuhuan), Alistar Petrie (Sir Malcolm Campbell) oraz Vanessa Grasse (Nell Lewis).

Za reżyserię odpowiada Joe Stephenson. Autorem scenariusza jest Tom Dalton, który pracował także przy innych produkcjach o Christie – „Agatha i Klątwa Ishtar” oraz „Agatha: Prawdziwe morderstwo”.

Premiera filmu „Agatha i morderstwa o północy” 4 września o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama.