Premiery kinowe w aplikacji WP Pilot

  • Internet
  • WP
Autor: mbog

Od środy 8 kwietnia WP Pilot uruchomi usługę PPV w ramach akcji „Kino WP Pilot”. Pierwsza premiera rozpocznie się tego dnia o godzinie 20:00 filmem „Na noże”.

Natomiast 9 kwietnia o godzinie 20:00 będzie można obejrzeć film „21 mostów”. Dzień później o tej samej porze pojawi się „Parasite”. Użytkownik będzie mógł zakupić bilet w formie dedykowanego pakietu w ramach usługi WP Pilot. Jeden wykupiony pakiet w cenie 12,90 złotych jest biletem na konkretny seans danego dnia.

WP Pilot jako prawdopodobnie pierwszy serwis telewizyjny na świecie wprowadza filmową usługę pay per view. Jak w kinie, puszczamy filmy tylko o określonej godzinie. W zamian są to gorące premiery w absolutnie najniższej na rynku cenie. Być może w przyszłości ten model zastąpi kino. Na razie mamy po prostu nadzieję, że widzowie WP Pilota dostają od nas coś wyjątkowego – powiedział Tomasz Machała, prezes WP Pilot, Tomasz Machała.

Premiery w „Kino WP Pilot” wspierane są szeroką promocją w serwisach Wirtualnej Polski. Działania dodatkowo uzupełnią mailingi oraz kampania w mediach społecznościowych. Repertuar dostępny będzie także w wydarzeniu na Facebooku: „Zostaję w domu, a kino przychodzi do mnie”.

Od kilku tygodni kina są zamknięte, niestety nie wiemy, kiedy ta sytuacja się skończy. Dlatego, premiera lub emisja filmu w modelu PPV z patronatem Wirtualnej Polski i zapewnienie mu szerokiej promocji w serwisach własnych to bardzo dobre rozwiązanie dla dystrybutorów, którzy nie chcą przenosić swoich premier – poinformowała Anna Szuszkiewicz, Manager ds. Promocji i Sponsoringu w WP.

WP Pilot jest platformą umożliwiającą odbiór tradycyjnej telewizji w wersji online. Aplikacja posiada w swojej ofercie ponad 90 kanałów telewizyjnych. Spośród nich ponad 30 stacji jest dostępnych w darmowym pakiecie. Usługę można uruchomić poprzez stronę internetową, aplikacje na platformy Android, iOS, Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay.