Prezydenci i Premierzy od soboty w Polsacie i Polsacie News. Zmiana dnia i pory emisji

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Program Jarosława Gugały „Prezydenci i Premierzy”, który był nadawany w niedziele na antenie Polsat News zmienia dzień i porę emisji.

Program publicystyczny „Prezydenci i Premierzy” od teraz będzie można oglądać w soboty o godzinie 19:15, zaraz po głównym wydaniu „Wydarzeń”. Do emisji w Polsat News dochodzi otwarty Polsat. Pierwsza część będzie emitowana na obu antenach, druga tylko w Polsat News. Program od kilku lat nadawano w niedziele o godzinie 21:00. Teraz w porze programu będzie emitowana powtórka magazynu „Czysta Polska” Dominiki Tarczyńskiej.

„Prezydenci i Premierzy” to jedyny taki program w Polsce, w którym głos zabierają politycy, którzy pełnili najważniejsze funkcje w państwie. Dziś z dystansu, ale bogaci w unikatowe doświadczenia komentują najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Program ma stałą duża widownię, a teraz będzie go mogło oglądać jeszcze więcej widzów mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat.

W programie gośćmi Jarosława Gugały są byli premierzy i prezydent. Zazwyczaj są to Waldemar Pawlak, Bronisław Komorowski, Leszek Miller i Jan Krzysztof Bielecki Komentują wydarzenia mijającego tygodnia. W niedzielę, 13 marca program zyskał nową oprawę graficzną i dźwiękową.

„Państwo w państwie” wraca do Polsatu News

Od niedzieli do ramówki Polsatu News powróci druga część programu „Państwo w państwie”, która jest nadawana po zakończeniu części w Telewizji Polsat. Od końca lutego emisja była zawieszona z uwagi na rosyjską inwazję na Ukrainę, która wymusiła zmiany w ramówce. W ostatnim czasie w miejscu drugiej części nadawano w Polsat News „Obraz dnia”.