Problemy ze streamingiem mistrzostw Europy w TVP Sport. Jutro Polska gra z Austrią

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska ma kolejne problemy ze swoim streamingiem. Ponownie użytkownicy platformy mieli problemy z oglądaniem mistrzostw Europy na stronach TVP Sport.

Problemy nadawcy publicznego podczas wielkich imprez jak mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy są obecne od lat. Podczas mistrzostw Europy w 2021 roku TVP miało problemy z transmisją meczu Polski ze Słowacją. Kłopoty były obecne także podczas mistrzostw świata rok później w Katarze. Powrót ich nastąpił w tym roku podczas ME w Niemczech.

Problemy z transmisją meczu Polska – Holandia w internecie. TVP: atak DDoS na serwery

W niedzielę, 16 czerwca widzowie chcący obejrzeć mecz Polska – Holandia w ramach EURO 2024 na stronie TVP Sport nie mogli tego zrobić. Witryna nadawcy publicznego nie chciała się załadować, co uniemożliwiło odtworzenie streamu ze spotkaniem. Problemy ustąpiły pod koniec pierwszej połowy spotkania.

Euro 2024 - problemy
fot. tvpsport.pl

Krótko po tym Telewizja Polska wystosowała oświadczenie, które umieszczono na profilach TVP Info, TVP Sport i u dyrektora stacji, Jakuba Kwiatkowskiego na portalu X. Nadawca w nim zrzucił winę na atak DDoS, który spowodował przeciążenie, a służby IT później przywróciły usługi.

Widzowie w internecie dopatrzyli się kuriozalności oświadczenia i tego, że to nie musiał być atak DDoS, a… zainteresowanie meczem przez kibiców i kłopotami infrastruktury technicznej Telewizji Polskiej.

Powtórka problemów – tym razem mecz Słowenia –  Serbia

Powtórka problemów z transmisją nastąpiła kilka dni później. W czwartek, 20 czerwca Telewizja Polska miała problemy z transmisją meczu Słowenia – Serbia. Pojawiły się one pod koniec pierwszej połowy spotkania. Widzowie donosili o zaniku obrazu i dźwięku, problemami z załadowaniem transmisji.

Nadawcy udało się uporać z nimi pod koniec przerwy między połowami meczu. Fani nie mogli jednak obejrzeć powtórek i studia w przerwie spotkania.

W piątek, 21 czerwca Polska gra w Berlinie mecz z Austrią. Transmisja będzie dostępna oprócz w TVP1 i TVP Sport także przez internet i aplikację mobilną TVP Sport.

Transmisje EURO 2024 z użyciem technologii hawk-eye w TVP

Telewizja Polska realizuje we własnym zakresie transmisje meczów EURO 2024 z wykorzystaniem technologii hawk-eye. Jest ona używana w tenisie i siatkówce. Pozwala na pokazanie prędkości zawodników, toru lotu piłki, obliczenia prawdopodobieństwa bramki i celności oraz prędkości piłki. Umożliwia także identyfikację gracza, który aktualnie znajduje się przy piłce.

Za jej wprowadzenie jest odpowiedzialny zespół techniczny TVP Sport pod kierownictwem Piotra Michałowskiego. Jak zapewnia na portalu X, transmisje hawk-eye są stale usprawniane.