New Scotland Yard Files

Program kryminalny „New Scotland Yard Files” od czerwca w CBS Reality

mbog

29 czerwca na antenie CBS Reality zadebiutuje nowy program „New Scotland Yard Files”. Obecni i byli detektywi z londyńskiego Scotland Yardu otworzą przed widzami swoje archiwa i opowiedzą o tym, jak doprowadzili do schwytania niektórych z najbardziej niesławnych stołecznych morderców.

Oprócz detektywów londyńskiej policji, w programie biorą udział także dziennikarze śledzący i relacjonujący przebieg dochodzeń. Nie zabraknie również kryminologów, analizujących na co dzień metody i motywy morderców oraz eksperci z różnych dziedzin kryminalistyki, dostarczający istotnych dowodów prowadzących do skazania winnych.

O śledztwach opowiadać będzie Peter Bleksley, były detektyw Scotland Yardu, policjant z ogromnym doświadczeniem operacyjnym. Działając pod przykrywką, Bleksley przez ponad dekadę rozpracowywał międzynarodowych baronów narkotykowych, płatnych zabójców, handlarzy bronią, fałszerzy, czy paserów. Wielokrotnie pełnił również rolę konsultanta w produkcjach telewizyjnych i filmowych.

Peter Bleksley
Peter Bleksley – fot. AMC Networks

W pierwszym odcinku Bleksley przedstawi sprawę brutalnego pobicia ze skutkiem śmiertelnym 37-letniego barmana, Davida Morleya, do którego doszło w londyńskiej dzielnicy South Bank. Feralnej nocy David wraz z przyjacielem siedzieli na ławce nad Tamizą, gdy nagle zostali zaatakowani przez sprawców. Ofiara była znaną postacią w londyńskiej społeczności LGBT.

Premierowy odcinek nowego programu kryminalnego „New Scotland Yard Files” w poniedziałek, 29 czerwca o godzinie 22:00 na CBS Reality.