Propozycje Discovery Channel i Discovery Science w 50. rocznicę lądowania na Księżycu

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

20 lipca 1969 roku, gdy Neil Armstrong stawiał swój pierwszy krok na powierzchni Księżyca cały świat wstrzymał oddech. Dokładnie 50 lat po tym przełomowym wydarzeniu – Discovery Channel oraz Discovery Science zaprezentują filmy dokumentalne, które odkryją tajemnice misji Apollo.

Już w najbliższą sobotę, 20 lipca Discovery Channel wyemituje specjalny blok programowy poświęcony 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Dzień później do podróży w kosmos dołączy także Discovery Science.

Apollo 11: Zaginione nagrania

Lądowanie na Księżycu było z pewnością jednym z najsłynniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. Mimo tego okazuje się, że wciąż jeszcze nie wiemy na ten temat wszystkiego. Twórcy serii „Apollo 11: Zaginione nagrania”, powstałej we współpracy z NASA, przedstawiają szczegółowy przebieg misji kosmicznej Apollo 11. Wykorzystują przy tym niepokazywany do tej pory materiał filmowy. Niepublikowane dotąd nigdy taśmy pokazują kulisy zmagań inżynierów i naukowców. To filmowa retrospekcja, ukazująca krok po kroku, jak trójka amerykańskich śmiałków zmieniła świat.

W sobotę, 20 lipca o godzinie 19:00 Discovery Channel premierowo wyemituje produkcję „Apollo 11: Zaginione nagrania”. Powtórka w niedzielę, 28 lipca o godzinie 14:00 w Discovery Science.

Tajemnice lądowania na Księżycu

Podroż trzech astronautów na Księżyc wystawiła na próbę ludzki rozum. W kolejnych latach pojawiło się wiele teorii, które twierdziły, że ten wyczyn był jednym z największych mistyfikacji w historii. W serii programów „Tajemnice lądowania na Księżycu”, zespół ekspertów i śledczych przesłucha kluczowych świadków tego wydarzenia oraz podda wnikliwej analizie dostępne dowody.

Maraton z serialem dokumentalnym „Tajemnice lądowania na Księżycu” rozpocznie się 20 lipca o godzinie 8:00 w Discovery Channel. Discovery Science powtórzy serię w niedziele, 21 i 28 lipca o godzinie 11:00.

Powrót na Księżyc: 60 lat później

Od lat 50. minionego wieku tylko Związek Radziecki, Stany Zjednoczone i całkiem niedawno – w 2013 roku – Chiny dokonały lądowania statkiem kosmicznym na powierzchni Księżyca. Teraz po raz pierwszy w historii podobną próbę podejmuje prywatna firma z Izraela – „SpaceIL”. Twórcy dokumentalnej serii programów towarzyszą inżynierom i ekipie tej historycznej wyprawy, podczas ostatnich przygotowań do pierwszej na świecie prywatnie sfinansowanej misji na Księżyc. Widzowie Discovery poznają ludzi, którzy postanowili urzeczywistnić marzenia i dołączyć do gigantów podboju kosmosu.

Film dokumentalny „Powrót na Księżyc: 60 lat później” będzie można obejrzeć w niedzielę, 20 lipca w Discovery Channel. Discovery Science pokaże film 28 lipca o godzinie 16:00.