Przedsmak Ligi Mistrzów i Ligi Europy czyli mecz o Superpuchar Europy. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

15 sierpnia w Tallinie odbędzie się mecz o Superpuchar Europy UEFA 2018. O trofeum będą walczyć dwie hiszpańskie drużyny – Real Madryt i Atletico Madryt. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00, pokaże je Polsat i Polsat Sport.

Mecz o Superpuchar Europy jest wydarzeniem, w którym bierze udział zwycięzca Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W tym roku spotkanie odbędzie się 15 sierpnia w Tallinie w Estonii. Real Madryt będzie bronił pucharu w walce z Atletico Madryt.

Transmisja z meczu Atletico Madryt – Real Madryt ruszy na antenach Polsatu i Polsatu Sport kilka minut przed godziną 21:00. Wcześniej będzie można zobaczyć studio przedmeczowe, które na antenie Polsatu Sport rozpocznie się o 20:00, a w Polsacie o 20:30 (tuż po powtórce serialu Świat według Kiepskich).

Poprzedni zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy – fot. TVN7/Canal+

Spotkanie z polskim akcentem

Mecz o Superpuchar Europy będzie prowadzić Polska ekipa sędziowska. Głównym sędzią będzie Szymon Marciniak, a towarzyszyć mu będą: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz, Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał oraz Radosław Siejka. Marciniak do tej pory sędziował w 58 meczach UEFA – w poprzednim sezonie prowadził cztery spotkania Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów i Liga Europy w kanałach Telewizji Polsat

Od najbliższego sezonu prawa do transmisji Ligi Mistrzów i Ligi Europy posiada Telewizja Polsat. Nadawca zapowiedział uruchomienie dwóch nowych kanałów oraz czterech dodatkowych serwisów z transmisjami meczów piłkarskich. Stacje będą dostępne za dodatkową opłatą dla abonentów Cyfrowego Polsatu i NC+, a także w niektórych sieciach kablowych. Pierwsze rozgrywki – mecze play-off kwalifikacji do Ligi Mistrzów – pojawią się na nowych kanałach 21 sierpnia.

Liga Mistrzów UEFA w poprzednim sezonie była pokazywana w kanałach grupy Canal+. Dodatkowo wybrany środowy mecz i finał był transmitowany przez TVP 1. Natomiast Ligę Europy UEFA transmitowały: Canal+, Eurosport i TVP Sport. Finałową walkę o puchar Ligi Europy można było zobaczyć w TVP 1 oraz Canal+ i Canal+ 4K Ultra HD.