„Przygodowe piątki” w marcu w TNT

  • Telewizja
Autor: mbog

W marcu kanał TNT przygotował dla widzów specjalny cykl filmowy. Telewizja w każdy piątek o godzinie 21:00 pokaże filmy przygodowe.

„Ostatni Mohikanin”

Jako pierwszy wyemitowany zostanie „Ostatni Mohikanin” w reżyserii Michaela Manna. Film opowiada o Sokolim Oku – białym mężczyźnie wychowanym wśród Indian. Kiedy zaostrza się brytyjsko-francuski konflikt o dominację nad amerykańskimi koloniami, w wojnę wplątani zostają także Indianie z plemienia Mohikanów.

Ostatni Mohikanin
„Ostatni Mohikanin” – fot. Turner Polska

„Ostatni Mohikanin” w piątek, 1 marca o godzinie 21:00 w TNT.

„Ścigany”

W drugi piątek marca na TNT będzie można obejrzeć klasykę kina sensacyjnego – film „Ścigany” z oscarową rolą Tommy’ego Lee Jonesa. Chirurg Richard Kimble zostaje oskarżony o zamordowanie swojej żony i skazany na karę śmierci. Podczas transportu do więzienia udaje mu się zbiec, jednak w pościg za nim rusza detektyw Samuel Gerard. Kimble ma niewiele czasu, by udowodnić swoją niewinność.

Ścigany
„Ścigany” – fot. Turner Polska

TNT pokaże film „Ścigany” 8 marca o godzinie 21:00.

Robin Hood: Książę złodziei”

Tydzień później widzowie poznają historię legendarnego banity z lasu Sherwood. „Robin Hood: Książę złodziei” to jedna z najlepszych i najbardziej widowiskowych ekranizacji legendy o angielskim bohaterze. W filmie nie zabraknie gwiazd kina, takich jak: Kevin Costner, Alan Rickman, Morgan Freeman, a także Sean Connery. Ta część z serii przygód Robin Hooda słynie też z muzyki, m.in. dzięki piosence Bryana Adamsa „(Everything I Do) I Do It for You”

Film „Robin Hood: Książę złodziei” pojawi się 15 marca o godzinie 21:00 na antenie TNT.

„Zabójcza broń 3”

22 marca na antenie TNT zagości trzecia część „Zabójczej broni”. Detektyw Martin Riggs (Mel Gibson) razem ze swoimi policyjnymi partnerami – Rogerem Murtaughem (Danny Glover) i Leo Getzem (Joe Pesci) – wpadają na trop tajemniczej sprawy zaginięcia broni z magazynów policyjnych. W rozwiązaniu zagadki pomoże im bardzo atrakcyjna i niezwykle skuteczna sierżant Lorna Cole.

Zabójcza broń 3
„Zabójcza broń 3” – fot. Turner Polska

Telewizja TNT pokaże „Zabójczą broń 3” 22 marca o godzinie 21:00.

„Twierdza”

Cykl zakończy film „Twierdza”, którego akcja rozgrywa się w Alcatraz – najbardziej znanym więzieniu na świecie. Grupa zbuntowanych żołnierzy Marines porywa turystów odwiedzających twierdzę i żąda gigantycznego okupu grożąc atakiem na San Francisco. W operację ratunkową zaangażowani są Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) i John Patric Mason (Sean Connery), który jako jedyny zbiegł z legendarnego więzienia.

Twierdza
„Twierdza” – fot. Turner Polska

Film „Twierdza” pojawi się 29 marca o godzinie 21:00 w TNT.