„Przyjaciele Misia i Margolci” od lutego w TVP ABC

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

15 lutego telewizja TVP ABC rozpocznie emisję nowej produkcji „Przyjaciele Misia i Margolci”. Pilotażowy odcinek bajki wyemitowana pod koniec ubiegłego roku.

Wszyscy bohaterowie mieszkają w drewnianym domku, który został wybudowany, jako prezent dla wnuków przez ukochanego dziadka Eugeniusza. Pod nieobecność dzieci opiekuje się on wszystkimi maskotkami. Rozwiązuje ich problemy, a kiedy trzeba służy pomocą – tłumaczy nowe pojęcia i zjawiska. Jednak to, że Eugeniusz przyjaźni się i rozmawia z zabawkami, jest wielką tajemnicą.

„Przyjaciele Misia i Margolci” jest nową wersją programu dla dzieci z udziałem bohaterów Telewizji Polskiej – Margolci i Misia. W nowej serii do tytułowych postaci dołącza grono przyjaciół: zwariowany żuczek Żużu, zaczepny i zadziorny wiewiór Wiktor, niezwykle uzdolniona artystycznie pajęczyca Talentula i mała, bardzo wrażliwa muszka Bzyk. Na potrzeby bajki zostały stworzone unikatowe lalki typu muppet przedstawiające bohaterów produkcji. Natomiast w rolę dziadka Eugeniusza wcielił się Zbigniew Waleryś.

Pilotażowy odcinek bajki „Przyjaciele Misia i Margolci” można było zobaczyć w Boże Narodzenie 2019 roku.

Start serii odbędzie się w dniu szóstych urodzin TVP ABC – 15 lutego. Produkcja będzie emitowana w soboty o godzinie 19:00.