„Przyjaciółki” wracają na antenę Polsatu z 11. sezonem. Gąsiorowska, Mecwaldowski i Wieczorkowski w obsadzie

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

Od 1 marca na antenę Polsatu powracają „Przyjaciółki”. Serial będzie emitowany w swoim dotychczasowym paśmie – w czwartki o 21:10. W nowym sezonie do obsady dołączy Roma Gąsiorowska, Wojciech Mecwaldowski, Jan Wieczorkowski i Maria Winiarska. Nowa seria będzie liczyć 12 odcinków.

Zuza (Ania Sokołowska) znajdzie się na nowym etapie życia i zmierzy się z macierzyństwem. Jak wszechwiedząca pani dyrektor poradzi sobie w roli matki? Czy widzowie dowiedzą się, kto jest ojcem dziecka Zuzy? Janek (Marek Bukowski) czy Marek (Radosław Pazura)? Anka (Magdalena Stużyńska-Brauer) i Paweł (Bartek Kasprzykowski) będą przeżywali zawirowania małżeńskie. A na dodatek odwiedzi ich mama Anki – Halina (Maria Winiarska), która wpadnie ze zdecydowanie dłuższą wizytą. Niestety, to będzie wiązało się z ingerowaniem w życie domowników. A rodzinna tajemnica, którą przy okazji pozna Anka, wywróci jej życie do góry nogami.

fot. Polsat

Inga (Małgorzata Socha) rzuci się w fascynujący wir randkowania w Internecie. Pewien tajemniczy mężczyzna również będzie szukał partnerki w ten sam sposób, jednak nie zamieści zdjęcia na portalu randkowym. Od pierwszej wymiany wiadomości, para nawiąże sympatyczną relację. W końcu dojdzie do długo wyczekiwanego spotkania. Patrycja (Joanna Liszowska) kocha Wiktora (Paweł Deląg). Nie jest jednak tajemnicą, że przyjaciółki nie akceptują wybranka jej serca. W dniu ślubu Patrycji dojdzie do potwornej awantury, gdyż dziewczyny będą zdegustowane wyborem przyjaciółki. Anka, Inga i Zuza nie wezmą udziału w ceremonii. Wtedy pojawi się dawna koleżanka z równoległej klasy – Wika (Roma Gąsiorowska). Wika będzie świadkiem kłótni i przy okazji pozna wszystkie tajemnice przyjaciółek. Jako jedyna zostanie na ślubie Patrycji, a wraz z nią – tajemniczy mężczyzna, Kuba (Wojciech Mecwaldowski), którego wszyscy biorą za męża Wiki.

Ostatnią, dziewiątą serię „Przyjaciółek” oglądało przeciętnie 1,79 mln widzów. Dało to telewizji Polsat 12,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 12,95 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 13,73 proc. w grupie 16-59.

Producentem wykonawczym serialu jest Akson Studio. Reżyserem i operatorem, tak samo jak w poprzednich sezonach, jest Grzegorz Kuczeriszka, a autorkami scenariusza są Beata Pasek i Magdalena Strzałkowska.