Weekendowa publicystyka w telewizji wraca do trybu zdalnego

  • Telewizja
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W sobotę, 22 stycznia i niedzielę, 23 stycznia telewizje informacyjne częściowo wróciły do nadawania programów publicystycznych w trybie zdalnym.

Powodem zmiany realizacji jest piąta fala pandemii koronawirusa wywołana wariantem Omikron. Od środy notowany jest wzrost zakażeń, który w czwartek, 20 stycznia osiągnął ponad 40 tysięcy zakażeń.

TVN24 i TVP Info wobec wzrostu zakażeń

TVN24 [na zdj. tytułowym] do trybu z prowadzącym w studiu i gośćmi zdalnie przez łącze internetowe i satelitarne wróciła w programach „Kawa na ławę” i „Loża prasowa”. Stacja nadawała tak programy podczas poprzednich fal pandemii, a od maja 2021 roku przywrócono w programach gości do studia.

TVP Info przeniosła do trybu mieszanego programy „Woronicza 17” i „Salon dziennikarski” . W nich prowadzący oraz jedna połowa gości siedziała w studiu, a druga połowa była na łączach internetowych. Jak uzasadniali Miłosz Kłeczek i Michał Karnowski, „pandemia też ma swoje prawa”.

fot. YouTube TVP Info

Polsat News bez zmian

Polsat News nie wykonał jak na razie żadnych zmian w związku ze wzrostem liczby zakażeń. Program „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” [na zdj.] nadal jest nadawany z udziałem gości w studiu. Między gośćmi jest dystans 2 metrów. Natomiast program z udziałem publicystów „Cztery strony prasy”  jest od kilku miesięcy w trybie mieszanym – połowa gości w studiu, połowa zdalnie.

fot. Interia