Wideo i zdjęcia

„Pytanie na Śniadanie” w nowej odsłonie. Kurski: piękna telewizja musi być pięknie pokazywana

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

Od soboty, 10 listopada, program śniadaniowy TVP2 otrzymał nową oprawę i odświeżone studio. Za nową czołówkę odpowiedzialny jest wewnętrzny dział kreacji Telewizji Polskiej.

Nowe studio utrzymane jest w biało-brązowych barwach, a paletę kolorów scenografii urozmaica m.in obecność roślin. W studiu pojawił się m.in. nowy videowall i dobudowana antresola. Autorką nowej scenografii jest Agata Wąs.

fot. MBOG/TVP
fot. MBOG/TVP

Chcieliśmy się przenieść w przestrzeń taką bardziej domową, ale też idziemy w takim kierunku polskiego designu i przestrzeni loftowej – powiedziała Agata Wąs w rozmowie z Krzysztofem Rześniowieckim

Szefowa „Pytania na Śniadanie” zapowiedziała, ze studio systematycznie będzie wzbogacane o nowe elementy, a na antenie zaprosiła artystów do współpracy:

Zapraszamy twórców, plastyków, do których należą te ściany. Otwieramy największą galerię sztuki w Polsce. Sztuki polskiego designu, malarstwa. Będziemy od Was pożyczać wasze prace, ale chcemy je pokazać. Kilkaset tysięcy widzów, którzy będą oglądać, będą podziwiać Wasze prace. Oni też chcą zobaczyć kim jesteście. My jesteśmy telewizją publiczną, to jest nasza misja. Chcemy być z wami, więc czekamy na was – powiedziała Katarzyna Sroczyńska-Adamiak, szefowa „Pytania na Śniadanie” i dyrektor działu Agencji Kreacji Oprawy i Reklamy TVP.

Nową oprawę porannego programu TVP2 stworzyła Agencja Kreacji Oprawy i Reklamy TVP, w której skład wchodzą m.in. graficy (Paweł Górka, Agata Tyszka i Mariusz Pietrzak),  fotograf – Waldemar Kompała, producent – Tomasz Klimek i kierownik działu kreacji – Justyna Kozłowska Domagała.

Sercem Agencji Oprawy ma być kreacja, ten dział będzie rozbudowywany tak, by mógł podejmować się jak największych wyzwań. Moją ambicją jest, żeby kreacja stała się jedną z wizytówek TVP  – dodała

Zmiany skomentował również prezes TVP, Jacek Kurski:

Zmienia się „Pytanie na Śniadanie”, chociaż nie musiałoby się zmieniać bo i tak jest kochane w takiej formie jakiej działa do tej pory. Ale nie spoczywamy na laurach, idziemy do przodu. Jest nowa oprawa, jest nowa wizualizacja, nowe studio, nowe wszystko można powiedzieć. To jest też taki nasz dar dla wszystkich 3 głównych anten, dla najważniejszych programów live. (…) Idziemy do przodu. Dobra telewizja to nie tylko świetny content, to również znakomite warunki techniczne, technologiczne, wizualizacyjne, oprawowe. To ludzie kochają. Piękna telewizja musi mieć pięknie pokazywana i tacy właśnie jesteśmy – powiedział Jacek Kurski w nowym studiu „Pytania na Śniadanie”