Quiz, impreza i „Prząśniczka” Moniuszki – 11 listopada w RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Radio RMF FM przygotowało dla słuchaczy specjalną ramówkę na Święto odzyskania niepodległości przez Polskę.

Co Ty wiesz o Niepodległej?

11 listopada Hubert Urbański już od 6:00 zacznie przepytywać dziennikarzy RMF FM ze znajomości faktów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Słuchacze poznają prawdziwe odpowiedzi na wiele pytań, między innymi na te dotyczące Cudu nad Wisłą, Kasztanki Marszałka i jego adoratorek. Ponadto na stronie internetowej stacji znajdzie się wielki quiz o Niepodległej, dzięki któremu słuchacze i internauci sprawdzą swoją wiedzę.

Wielkie ogólnopolskie śpiewanie biało-czerwonych piosenek!

Od 10:00 do 15:00 radio RMF FM będzie relacjonować imprezę, którą organizuje na krakowskim Rynku. Podczas Ogólnopolskiego śpiewania biało-czerwonych przebojów wystąpią m.in. Sarsa, Anna Karwan i Marta Gałuszewska z zespołem IRA.

O godzinie 12:00, w ramach wspólnej akcji polskich stacji radiowych na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, na antenie RMF FM zostanie odegrany hymn Rzeczpospolitej Polskiej.

Taka śmieszna historia

Natomiast o godzinie 15:00 antenę RMF FM przejmą Robert Mazurek i Tomasz Olbratowski. Słuchacze usłyszą zabawne i niewiarygodne momenty historii Polski. Zostaną zaprezentowane odpowiedzi na zaskakujące pytania, m.in. dlaczego Piłsudski spotkał się z Dmowskim tylko dwa razy.

Misja specjalna

Następnie Przemysław Skowron i Darek Maciborek przedstawią historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Fakty, spiski, intrygi czyli tajemnice zakulisowej gry politycznej o Niepodległą pojawią się w niedzielę po godzinie 18:00.

Taka impreza raz na 100 lat!

RMF FM zakończy Dzień Niepodległości muzyczną imprezą, która rozpocznie się o godzinie 19:00. Poprowadzą ją Mateusz Opyrchał, Paweł Jawor i Jacek Tomkowicz. Na antenie pojawią się m.in. Shaggy i Sting. Podczas imprezy zaprezentowane zostanie premierowe wykonanie remiksu „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki. Pojawi się też wiązanka kultowych polskich przebojów z różnych lat.