Radio 357 nominowane do Golden Arrow

rafs

Organizatorzy konkursu Golden Arrow ogłosili tegoroczne nominacje do nagród. W kategorii „e-commerce” dwie z nich przyznano projektowi BOX 357.

BOX 357 wymyśliliśmy tak, by był pod każdym względem niepowtarzalny. To słowo chyba najlepiej oddaje jego ideę. Niepowtarzalny jest sam sposób sprzedaży, ale niepowtarzalne są też przedmioty, które można tu zdobyć. I to dosłownie. Tu nic dwa razy się nie zdarza. Wymyślamy przedmiot, zbieramy zamówienia, produkujemy, wysyłamy – i drugi raz takiego przedmiotu nie będzie. A wymyślamy trzymając się kilku żelaznych zasad. Wśród nich – jakość premium, niebanalny koncept i wsparcie dla polskich producentów. Na raz oferujemy tylko jedną rzecz, która jest dostępna tylko przez chwilę. Dzięki temu BOX się nie nudzi i warto do niego często zaglądać – bo nigdy nie wiadomo co z niego właśnie wyskoczyłomówi Michał Gąsiorowski, współautor koncepcji BOX 357.

Wraz z Radiem 357 nominację otrzymał także operator BOX 357 – EDC Expert Direct Communication.

Już ponad 25 tysięcy transakcji

BOX 357 zadebiutował jesienią 2021 roku. Na pierwszy ogień pojawił się w nim Kubek 357, opracowany specjalnie na tę okazję z zespołem Fabryki Porcelany AS Ćmielów.

Byliśmy bardzo ciekawi jak formuła BOX sprawdzi się w praktyce. Kubek był poniekąd naszym poligonem doświadczalnym. Zainteresowanie nim przerosło wszelkie założenia, jakie przygotowaliśmy wspólnie z Ćmielowem. Mimo, że pandemia bardzo skomplikowała sytuację, na rynku brakowało choćby opakowań czy materiałów do produkcji porcelany – każdy otrzymał swój egzemplarz. A łącznie było ich ponad 10 tysięcy sztuk więc nie był to beztroski spacerekopowiada Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357

W BOX 357, oprócz kubków, pojawiły się już koszulki, puzzle, skarpetki, saszetki oraz kawa.

Początkowo Kawa 357 też miała być dostępna tylko przez chwilę. Osobiście wybraliśmy mieszankę, która nam najbardziej smakowała. I okazało się, że przypadła do gustu także słuchaczom. Na tyle, że gdy wyczerpali swoje domowe zapasy – gremialnie domagali się jej powrotu. W porozumieniu z palarnią Kawe Pale postanowiliśmy więc zrobić wyjątek od zasady i Kawa 357 wróciła do stałej sprzedaży. Schodzi na pniu – do tej pory sprzedaliśmy jej już prawie 1,5 tony – wyjaśnia Julia Kohman odpowiedzialna za pozyskiwanie partnerów do BOX 357.

Pomysłowa komunikacja – zawody w układaniu puzzli

Postawiono również na różne formy promocji produktów na antenie radia:

Nie chcemy nikogo męczyć typowo produktowym przekazem. Mamy wszyscy wystarczająco dużo bodźców zakupowych fundowanych nam z różnych stron. Wymyślamy przyjazne i naturalne sposoby komunikacji – mówi Katarzyna Zduńczyk, która bezpośrednio koordynuje funkcjonowanie BOX 357.

Aktualnie słuchacze Radia 357 składają zamówienia na puzzle przygotowane z okazji Dnia Dziecka.

Każdy element ma inny kształt co czyni całość dużo trudniejszą do ułożenia niż by się mogło wydawać. Cięte są u ukraińskiego producenta – zależało nam na tym choć drobnym geście. A co do komunikacji – zaprosiliśmy do audycji wicemistrza świata w układaniu puzzli, a w inny dzień zorganizowaliśmy radiowe zawody w układaniu na czas. Dziennikarze sami testują przedmioty, o których opowiadają a potem często je kupują dla siebie. Nie wspominając o Kawie 357, której zapach stale unosi się w redakcjiopowiada Katarzyna Zduńczyk

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia.