Radio 357 ponownie z „Polskim Topem”. Dodatkowa akcja pomocy Ukrainie

mtom

To druga edycja Polskiego Topu Radia 357. W tym roku głosowanie słuchaczy przez tradycyjne kartki pocztowe zastąpił cyfrowy system do głosowania dla patronów. W tym roku rozgłośnia zachęci słuchaczy w trakcie programu do specjalnej akcji pomocy Ukrainie.

Polski Top Radia 357 to 12-godzinna audycja nadawana raz w roku, podczas której można usłyszeć najważniejsze polskie utwory, wybrane przez społeczność patronów radia. W tej edycji zagłosowało około 13 000 osób, którzy 700 000 głosów. Słuchacze, który wspierają rozgłośnię na platformie Patronite mogli wybrać 57 swoich ulubionych piosenek z zestawu prawie 1000 utworów wybranych przez redakcję muzyczną radia.

Ponad 100 utworów z największą liczbą głosów zostanie zaprezentowanych na antenie 3 maja br. Słuchaczy o godzinie 09:00 przywita Piotr Stelmach. Od godziny 12:00 kolejne propozycje przedstawi Marek Niedźwiecki. Gdy wybije 15:00 Katarzyna Borowiecka przejmie antenę radia. Od godziny 18:00 rozpocznie się transmisja wideo (równoległa z programem w radiu) z Marcinem Łukawskim.

Po zakończeniu Polskiego Topu Radio 357 wyemituje selekcję polskich utworów „Muzyczny Salon Lexusa”, który poprowadzi Piotr Stelmach. Dzień zakończy „Nosowska czy Grechuta?”, czyli muzyczny „pojedynek”, w którym spotkają się Marta Kula i Daniel Wyszogrodzki.

Występy na żywo

W trakcie audycji odbędzie się 5 występów na żywo, transmitowanych na antenie.

9:45 – Blenders
11:40 – Rita Pax
14:40 – Natalia Przybysz
17:40 – Barbara Wrońska
20:20 – Voo Voo

Garaż 357 uruchomiliśmy rok temu. To mini-koncerty w naszym studiu B. Z miejsca podbił serca słuchaczy, dla których zagrało już pokaźne grono muzyków. W tym roku podczas Polskiego Topu podbijamy stawkę. W ciągu jednego dnia wystąpi u nas aż 5 artystów. Część z nich w siedzibie radia, część – z trzech różnych lokalizacji, w tym dwóch poza Warszawą. Wszyscy na żywo. Tak dużego projektu jeszcze nie realizowaliśmy – wyjaśnia Piotr Stelmach koordynujący pracę redakcji muzycznej.

Akcja charytatywna podczas Topu Wszechczasów

Podczas Topu odbędzie się kolejna odsłona akcji pomocy Ukrainie. Tym razem radio przekaże Polskiej Misji Medycznej równowartość miesięcznego wsparcia od każdego nowego Patrona, który zostanie nim w trakcie audycji.

W marcu wspólnie z Polską Misją Medyczną zapoczątkowaliśmy akcję wsparcia dla Ukrainy. Od początku myśleliśmy o tym, by była długoterminowa. Teraz będzie okazja pokazać jej nowy wymiar. Przekażemy na pomoc medyczną Ukrainie równowartość miesięcznego wsparcia zadeklarowanego przez  każdego nowego Patrona – wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes Radia 357.