Radio Kolor od 20 września z jesienną ramówką

  • Radio
Autor: mtom

W poniedziałek, 20 września rusza nowa ramówka warszawskiego Radia Kolor. Jak zapowiada nadawca, w ramówce pojawi się nowy układ pasm prezenterskich oraz więcej wiadomości lokalnych. Wśród nowych głosów stacji pojawi m.in. Marcin Kotyński.

Alicja Bendkowska i Przemek Cacak, fot. Radio Kolor

Poranne pasmo od poniedziałku do piątku poprowadzą Alicja Bendkowska i Przemek Cacak. „Zacznij z Kolorem!” potrwa od 6:00 do 9:00. W tym paśmie co pół godziny na słuchaczy Koloru czekają serwisy informacyjne i relacje z warszawskich dróg. Nowością będzie „Najtrudniejszy konkurs świata”, czyli dźwiękowe zagadki, które pojawią się na antenie tuż po 8:00.

Konrad Czubaj, fot. Radio Kolor

Między 9:00 a 12:00 gospodarzem pasma „Dzień barwny” będzie Konrad Czubaj. W programie m.in. nowy konkurs „Small Talk”, w którym słuchacze będą mogli poczuć się niczym prawdziwe gwiazdy. Pojawi się również „Ekosfera” – ekologiczny magazyn Pawła Worobieja i „Muzyka (nie) z tego świata”, w której prowadzący pokaże muzyczne perełki z różnych zakątków świata.  Od 12:00 do 15:00 na słuchaczy czeka „Zbawienie w pracy”, które poprowadzi Martyna Wawryło  We wtorki i czwartki ponownie dołączy do niej Kamila Kalińczak, która w programie „Ą Ę w Kolorze” rozprawi się z kolejnymi językowymi zagwozdkami. Codziennie po 14:15 przegląd kulturalnych wydarzeń w magazynie „Warszawa po godzinach”.

Marcin Kotyński nowym głosem Radia Kolor

Marcin Kotyński. fot. Radio Kolor

Jak informowaliśmy wcześniej na omediach.info, do redakcji Radia Kolor dołączy Marcin Kotyński. Poprowadzi popołudniowe pasmo „W dobrą stronę” między 15:00 a 18:00. Nowością w tym paśmie będą „Wiadomości Radia Kolor” co pół godziny. Tym samym stacja zwiększy liczbę lokalnych serwisów informacyjnych.

Paweł Worobiej, fot. Radio Kolor

Od 18:00 do 21:00 Paweł Worobiej w „Kolorze po godzinach” zaprezentuje gości – zarówno tych z pierwszych stron gazet, jak i takich, których dopiero warto poznać. Tematem będzie muzyka, kino, teatr, wszystko czym żyje kulturalne miasto. Pojawi się również stały cykl „Płyta wieczoru” i konkurs „Łowcy gwiazd”.

Z kolei weekendową nowością będzie program  „No i pięknie” nadawany w niedzielę między 15:00 a 16:00. Martyna Wawryło i dr Robert Chmielewski z Prime Clinic będą w nim odpowiadać na pytania słuchaczy z dziedziny szeroko pojętej medycyny estetycznej. Program będzie dostępny także w formie wideo na radiokolor.pl.

Wieczorne audycje autorskie

Od poniedziałku do piątku w wieczornym paśmie Radia Kolor pojawiają s się audycje autorskie dziennikarzy stacji. W poniedziałki – „Kawałek Polski”, w którym Martyna Wawryło prezentuje najciekawszą muzykę polskich artystów. We wtorki o tej samej porze Paweł Worobiej prezentuje dźwięki z pogranicza muzyki soul, r’n’b i blues w „Muzyce miasta”. W środy Konrad Czubaj zaprasza na godzinę z gitarowym brzmieniem w swojej „Teorii strun”. W czwartki muzyczne rozmaitości będzie prezentował Marcin Sobesto, który zaprasza na dwugodzinną wizytę w jego „Biurze piosenek znalezionych”. Piątkowe wieczory nieustannie należą do DJ-a Dio, który wraz z konceptem klubowo-restauracyjnym SEN Warsaw zaprasza na „SEN w Kolorze”.