Radio Nowy Świat organizuje konkurs „Otwarty mikrofon”

  • Radio
Autor: mtom

Internetowe Radio Nowy Świat razem z Patronite zorganizują konkurs wokalny pt. „Otwarty Mikrofon”. Zwycięzca otrzyma 10 000 zł. Konkursowe wykonania będą transmitowane w formie wideo w każdy czwartek, od 6 stycznia do 26 maja 2022 r. Głos na wykonania konkursowe będą mogli oddać patroni radia.

Wybrani nagrają swój utwór w studiu Radia Nowy Świat, fot. RNŚ

Celem konkursu jest znalezienie nowych, zdolnych wokalistów. Uczestnik może wziąć udział w „Otwartym Mikrofonie” na dwa sposoby – oficjalnie zgłosić się do konkursu i zawalczyć o nagrodę lub pokazać swój talent poza konkursem. Rozgłośnia zapewnia uczestnikom studio oraz publikacje w social mediach. Wybrane piosenki zostaną zagrane na antenie radia.

Wystarczy przygotować dowolną piosenkę – kompozycję własną lub cover i wykonać ją podczas przesłuchania w siedzibie radia – tłumaczy Magda Jethon, redaktor naczelna RNŚ.

Konkursowe wykonania będą transmitowane w formie wideo w każdy czwartek, od 6 stycznia do 26 maja 2022 r. W czwartkowych spotkaniach na scenie Radia Nowy Świat, oprócz wykonawców konkursowych i prezentacji talentów, będą pojawiali się zaproszeni goście, redaktorzy RNŚ oraz zaprzyjaźnieni artyści. Jak zapowiada nadawca, 6 stycznia wystąpią Maria i Zbigniew Zamachowscy.

Jak zgłosić się do konkursy „Otwarty Mikrofon Radia Nowy Świat”?

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane na specjalnie przeznaczonej do tego podstronie w serwisie Patronite.pl. Należy zalogować się do serwisu i wypełnić wymagany formularz zgłoszeniowy. Radio Nowy Świat skontaktuje się z wybranymi uczestnikami i umówi szczegóły występu w siedzibie radia.

Logo Radio Nowy Świat

Radio Nowy Świat

Radio tworzone przez spółkę "Ratujmy Trójkę", w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu 3 Polskiego Radia oraz słuchacze. W ramówce Radia Nowy Świat znajdują się audycje prowadzone między innymi przez Wojciecha Manna, Piotra Bukartyka i Macieja Orłosia. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding.