Płyta Radia Nowy Świat

Radio Nowy Świat wydało płytę. Dochód ze sprzedaży dla dzieci uchodźców

mbog

26 listopada do sprzedaży trafi pierwsza składanka Radia Nowy Świat. Cały dochód ze sprzedaży płyty stacja przeznaczy na stypendia dla dzieci mieszkających w Polsce uchodźców.

Pierwsza płyta RNŚ to 11 utworów, z których 5 powstało w Radiu, a 4 z nich nie można znaleźć na żadnym innym krążku. Za dobór utworów był odpowiedzialny Bartek Winczewski.

Bardzo chcieliśmy stworzyć składankę, dzięki której słuchacze mogą mieć nas zawsze przy sobie. Bo nasze Radio powstało właśnie po to, by tworzyć lepszą rzeczywistość, nie tylko tę wirtualną, ale taką, która jest blisko serc i przekonań tych, którzy nas słuchają. Płyta to taka nasza cegiełka w umacnianiu więzi z naszymi słuchaczami, którym bliskie są te same wartości – mówi Bartek Winczewski, szef muzyczny Radia Nowy Świat.

Cały dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na stypendia dla dzieci pozostających pod opieką Fundacji Ocalenie. Będą to stypendia naukowe lub socjalne w kwocie 500 złotych miesięcznie na okres 10 miesięcy.

Proszę wierzyć, że my tu, w zespole, bardzo przeżywamy to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Ale jesteśmy też bardzo poruszeni sytuacją uchodźców, którzy już mieszkają w Polsce. Dlatego postanowiliśmy razem z Fundacją Ocalenie dochód z naszej płyty przeznaczyć na stypendia dla dzieci z tych rodzin, które wybrały nasz kraj jako docelowy. Wierzymy, że to również od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz nowy świat – mówi Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat.

Płyta Radia Nowy Świat kosztuje 49,99 złotych. Można ją kupić na stronie nowyswiat.shop.

Lista utworów znajdujących się na płycie Radia Nowy Świat:

01. THE REDAKTORS (Waglewski, Fisz, Badach, Borzym, Grabowski, Napiórkowski) – Chodź tu
02. JOANNA KOŁACZKOWSKA – Pierwsza rozgwiazda (tyku, tyku)
03. WAGLEWSKI, BORZYM, BADACH, ZAMACHOWSKI – Tango Nowy Świat
04. VOO VOO – Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic – Wersja letnia 2021
05. PIOTR BUKARTYK – Ani ani 2020
06. MONIKA BORZYM – Ty tu, ja tam tango
07. ARTUR ANDRUS – Bez katarynek
08. RAZ DWA TRZY – Nikt nikogo (I tak warto żyć)
09. FISZ EMADE TWORZYWO – Ślady – Live
10. ANIA RUSOWICZ & ADAM NOWAK – Trudne życzenia
11. PIOTR BUKARTYK – Nowy Świat

Logo Radio Nowy Świat

Radio Nowy Świat

Radio tworzone przez spółkę "Ratujmy Trójkę", w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu 3 Polskiego Radia oraz słuchacze. W ramówce Radia Nowy Świat znajdują się audycje prowadzone między innymi przez Wojciecha Manna, Piotra Bukartyka i Macieja Orłosia. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding.