Radio Pogoda organizuje plebiscyt na najlepsze polskie utwory 100-lecia

  • Radio
  • Agora
Autor: mbog

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Radio Pogoda ogłosiły plebiscyt „Piosenki 100-lecia”. Słuchacze stacji poprzez stronę internetową radia mogą głosować na 100 wybranych utworów. Nominowane piosenki będzie można usłyszeć m.in. w piątki po godzinie 22:00 w „Wieczorze autorskim w Radiu Pogoda”.

W 2018 roku zbiegają się dwa jubileusze – stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecie ZAiKSu. W związku z tym Radio Pogoda ogłosiła plebiscyt na najlepsze polskie utwory z minionych stu lat. Na stronie rozgłośni można wybrać jedną ze stu piosenek mających swoje miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Rozwiązanie plebiscytu nastąpi 11 listopada w Narodowe Święto Niepodlegości.

Utwory biorące w plebiscycie są prezentowane w Radiu Pogoda. Dodatkowo w każdy piątek po godzinie 22:00 na antenie rozgłośni pojawi się nowa audycja przygotowana we współpracy z ZAiKSem – „Wieczór autorski w Radiu Pogoda”. Zostaną w niej zaprezentowane wywiady z ludźmi kultury, którzy wyjaśnią, na czym polega praca autora. Goście opowiedzą też, jak tworzy kompozytor i jak powstały powszechnie znane piosenki.

Radio Pogoda nadaje od 2015 roku. Rozgłośnia jest dostępna z nadajników naziemnych w 8 miastach, a także w internecie i w aplikacji mobilnej. Na antenie radia można słuchać „najpiękniejsze melodie” z kilku dekad XX wieku – od lat 30. do 70. Audycje w rozgłośni prowadzą m.in. Zygmunt Chajzer, Wojciech Janowski, Krzysztof Szewczyk i Wojciech Pijanowski.