Radio RMF FM liderem, Radiowa Trójka ze słuchalnością na poziomie 1,8%

  • Radio
Autor: mbog

Radio RMF FM pozostaje liderem słuchalności radia w Polsce – wynika z badania Radio Track. Podium uzupełniają Radio ZET i radiowa Jedynka.

Słuchalność radia RMF FM wzrosła w porównaniu rok do roku o 0,8 punktu procentowego, z 29,4% do 30,2%. Radio ZET zyskało najwięcej słuchaczy i w okresie sierpień-październik 2021 uzyskało wynik na poziomie 14,1%. Program 1 Polskiego Radia nadal z kwartału na kwartał słucha coraz mniej osób. Udział w czasie słuchania wyniósł 4,2%.

Radio Track (sierpień 2021-październik 2021)

Liderem wśród sieci radiowych bez zmian jest Radio ESKA. Udział w czasie słuchania tej stacji w okresie sierpień-październik 2021 roku wyniósł 8,2%, jest to wzrost rok do roku. Podium wśród sieci radiowych uzupełniają rozgłośnie nadające w ramach Audytorium 174,3% i RMF MAXXX – również 4,3%.

Radio Track (sierpień 2021-październik 2021)

Badanie Radio Track na zlecenie Komitetu Badań Radiowych realizuje Kantar Polska. Badanie słuchalności radia w Polsce odbywa się metodą Day After Recall (CATI, CAPI). Dane są zbierane techniką wspomaganego wywiadu telefonicznego – ankieterzy rozmawiają telefonicznie w wylosowanymi respondentami na temat poprzedniego dnia.