Radio RMF24 wyemituje dokument o The Beatles. Kiedy emisja?

  • Grupa RMF
Autor: rafs

Radio RMF24 nada na swojej antenie wyjątkowy dokument o jednym z najbardziej znanych zespołów muzycznych na świecie.

Internetowa rozgłośnia w piątek, 10 listopada o godzinie 21:00 wyemituje na swojej antenie specjalny radiowy program poświęcony zespołowi The Beatles z okazji reedycji dwóch albumów grupy i premiery najnowszego singla „Now and Then”.

Dokument będzie dostępny także jako podcast na RMF24.pl. RMF24 wyemituje to słuchowisko jako jedyna rozgłośnia w Polsce. Przygotowanego materiału będzie można również posłuchać w innych stacjach należących do Bauer Media Group w całej Europie: Absolute Radio i Greatest Hits Radio w Wielkiej Brytanii, Radio Nostalgia w Finlandii, Radio Vinyl w Szwecji, Norwegii i Danii oraz M80 Radio w Portugalii.

Kto przygotował dokument o The Beatles?

W programie „The Beatles: Dziedzictwo – Albumy Czerwony i Niebieski” twórczość zespołu The Beatles przybliżą m.in. Tom Petty, Dave Grohl, Brian Wilson i Mark Ronson.  Materiał został przygotowany przez Kevina Howletta – brytyjskiego dokumentalistę, byłego producenta Radia BBC, wielokrotnie nominowanego do nagród Grammy i Sony Radio Academy Award. Howlett jest wybitnym znawcą Beatlesów i autorem sześciu książek o tej grupie.

Audycję przygotowano specjalnie z okazji reedycji dwóch albumów The Beatles: „The Red Album” oraz „The Blue Album” – obie płyty trafią do sprzedaży w piątek, 10 listopada. Zapowiada je singiel „Now and Then”. To ostatni utwór zespołu – napisany i zaśpiewany przez Johna Lennona, dopracowany przez Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra, wreszcie – ponad cztery dekady później – dokończony przez Paula i Ringo.

Gdzie słuchać dokumentu o The Beatles za darmo? Czy będzie podcast?

Po premierze w darmowym internetowym Radiu RMF24 (www.rmf24.pl/radio) w piątek, 10 listopada tuż po godz. 21, programu będzie można odsłuchać w portalu informacyjnym RMF24.pl w formie podcastu. W polskiej wersji gospodarzem programu będzie dziennikarz Radia RMF24 i RMF FM Marcin Jędrych.