„Radio Szczecin dla Niepodległej” w poniedziałkowy wieczór w radiowej Dwójce i internecie

  • Internet
  • Kultura
  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mtom

Program 2 Polskiego Radia w poniedziałek, 5 lutego, będzie transmitować koncert „Radio Szczecin dla Niepodległej”  W programie znajdą się jazzowe aranżacje polskich twórców, a głównym wydarzeniem uroczystego wieczoru będzie występ światowej sławy amerykańskiego trębacza Wyntona Marsalisa wraz z zespołem Jazz at Lincoln Center Orchestra. Początek transmisji o godzinie 19.00 w radiowej Dwójce, w Radiu Szczecin oraz w internecie.

Wynton Marsalis, fot. Olaf Nowicki

Artysta wraz ze swoim zespołem Jazz at Lincoln Center Orchestra wykona program artystyczny „Swing is the Thing”. Jako że koncert jest częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Marsalis wystąpi na scenie z Sylwestrem Ostrowskim i Dariusem Brubeckiem. Jazzmani zagrają wspólnie słynny evergreen „Take Five”.

Występ Wyntona Marsalisa poprzedzi koncert, podczas którego będzie można usłyszeć jazzowe aranżacje najwybitniejszych dzieł polskich twórców, m.in. Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina i Krzysztofa Komedy. Wykonają je: Dorota Miśkiewicz, Sylwester Ostrowski Jazz Band oraz Darius Brubeck.

Sylwester Ostrowski i raper Sobota, fot. Robert Stachnik

Wydarzenie w studiu koncertowym S-1 zobaczy i wysłucha na żywo tylko 100 osób. Będzie ono jednak transmitowane na żywo na antenie Radia Szczecin, ale również w Programie 2 Polskiego Radia oraz w internecie (w jakości HD) na stronie internetowej dwojka.polskieradio.pl i na Facebooku stacji. Będzie to jedyna transmisja koncertu Wyntona Marsalisa podczas jego tegorocznej tournée. Wydarzenie to w radiowej Dwójce zapowie i skomentuje Przemysław Psikuta.

Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia w poniedziałek 5 lutego w godz. 19.00-22.00 (planowany początek występu Wyntona Maralisa ok. godziny 20.15).