TOK FM

Radio TOK FM z nową ramówką od 2 stycznia

mbog

Radio TOK FM rozpocznie 2021 rok z nową ramówką. Zadebiutują w niej m.in. nowe pasmo informacyjno-publicystyczne „TOK360”, nadawane od poniedziałku do piątku, a także audycja „Godzina kultury” Marty Perchuć-Burzyńskiej. Do zespołu TOK FM dołącza Wojciech Muzal.

W poniedziałek, 4 stycznia o godzinie 18:00 na antenie Radia TOK FM swoją premierę będzie mieć nowe pasmo informacyjno-publicystyczne „TOK360”. Poprowadzą je Adam Ozga, który dotychczas wydawał poranne serwisy informacyjne stacji, oraz Wojciech Muzal, który dołączył do zespołu TOK FM z Radia Łódź, gdzie prowadził poranną audycję „Na Dzień Dobry” i magazyn reporterów „Słuchasz i Wiesz”. „TOK360” będzie magazynem podsumowujący wydarzenia dnia – zarówno w materiałach reporterskich, jak i rozmowach publicystycznych. W ramach pasma emitowane będą znane już z anteny programy „Kwadrans filozofa” (we wtorki po 19:20) i „Lista przebojów TOK FM” (w piątki po 19:20).

Natomiast od poniedziałku piątku po godzinie 23:00 w ramówce TOK FM pojawi się nowe pasmo „Maciej Zakrocki przedstawia…”. Autor będzie podejmował w nim tematykę europejską i historyczną. Nie zabraknie też tematów bieżących.

Już 2 stycznia na antenę TOK FM po ponad rocznej przerwie wróci Karolina Głowacka, która poprowadzi nową odsłonę sobotniego i niedzielnego „Poranka Radia TOK FM”.

Słuchacze i słuchaczki między 7:00 a 9:00 otrzymają kompleksową dawkę wiedzy o najważniejszych wydarzeniach mijającego i nadchodzącego tygodnia, połączoną z eksperckim komentarzem z dystansu – mówi autorka programu Karolina Głowacka.

Nowością w ramówce Radia TOK FM będzie „Godzina kultury” prowadzona przez Martę Perchuć-Burzyńską w soboty po godzinie 19:00. Program będzie częścią pasma kulturalnego, emitowanego w soboty od 17:00 do 21:00, na które złożą się: „Poczytalni”, „Szkoda czasu na złe seriale”, „Godzina kultury” oraz „Między słowami”.

Z kolei w niedziele po godzinie 19:00 na antenie w nowej formule pojawi się audycja „Biuletyn rewolucyjny”. Anna Piekutowska i Małgorzata Wołczyńska przez dwa miesiące relacjonowały protesty po próbie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce, rozmawiały z uczestniczkami wydarzeń, a teraz postarają się poszerzyć tę tematykę i pogłębić wątki.

W nowej ramówce zmienią się także godziny nadawanie niektórych programów. Audycję „Kultura osobista” będzie można słuchać od poniedziałku do piątku po 11:40, a „Raport gospodarczy” od wtorku do piątku o 14:40. „Kwadrans filozofa” Tomasza Stawiszyńskiego będzie można usłyszeć we wtorki po 19:20, zaś „Listę przebojów TOK FM” w piątki po 19:20. „Andymateria”, czyli rozmowy o sztuce Anny Wacławik-Orpik z Andą Rottenberg emitowane będą w niedziele po 15:00, „Między słowami” w soboty po 20:00, a „Weekend” Ewy Podolskiej w soboty po 21:00.

Logo Radia TOK FM

Radio TOK FM

Rozgłośnia nadająca audycje informacyjne i publicystyczne - około 90% czasu antenowego stanowi słowo. Radio TOK FM zostało założone w 1998 roku. Należy do grupy medialnej Agora. Stacja nadaje z kilkunastu nadajników, m.in. w: Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.