Radio WAWA rozpoczyna nadawanie w Kielcach

  • Radio
Autor: mbog

Na częstotliwości 104,6 FM wystartowało Radio WAWA Kielce. Stolica województwa Świętokrzyskiego jest 15. miastem, w którym nadaje Radio WAWA.

Radio WAWA jest siecią rozgłośni lokalnych grających wyłącznie polskie przeboje z lat 80., 90. oraz utwory współczesne. Stacja prezentuje również serwisy z kraju i ze świata. Dodatkowo od września w Kielcach pojawi się 13 lokalnych serwisów, patrole, prognozy pogody oraz godzinne magazyny. Za ich przygotowanie odpowiedzialna jest kielecka redakcja, którą tworzą Dariusz Skrzyniarz i Piotr Rogoziński.

KRRiT przyznała koncesję na nadawanie spółce International Communication (nadawca Radia WAWA) podczas posiedzenia 4 lipca 2017 roku. Wniosek o wydanie zezwolenia na nadawanie na częstotliwości 104,6 FM w Kielcach złożyły również: Radio TOP, Radio ABC oraz Złote Przeboje i Radio Pogoda (Agora).

Radio WAWA nadaje obecnie w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Rzeszowie, Krośnie, Opolu, Nowym Sączu, Ostrołęce, Jeleniej Górze, Trzebnicy i Kielcach. Program stacji adresowany jest do osób w wieku od 25 do 44 lat.

Zasięg Radio WAWA – graf. ZPR Media