Radio Wnet rozpoczęło nadawanie naziemne

  • Radio
Autor: adr

W poniedziałek, 12 listopada, w Warszawie i Krakowie ruszyła regularna emisja naziemna Radia Wnet. Audycje inauguracyjną poprowadził szef rozgłośni Krzysztof Skowroński.

Radio Wnet rozpoczęło audycje inauguracyjną o godzinie 12:11 pieśnią patriotyczną ”Legiony” w wykonaniu gości audycji. Wśród nich m.in. przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji  – Witold Kołodziejski i jego zastępczyni Teresa Bochwic. Pojawili się też politycy i dziennikarze, np. Marek JakubiakRyszard CzarneckiAntoni MacierewiczAnna PopekPiotr GociekAntoni Trzmiel czy Dorota Kania.

Dzień wcześniej, w niedziele, 11 listopada, Radio Wnet rozpoczęło nadawanie naziemne o godzinie 11:11 Hymnem Polski oraz prowadzonym przez Krzysztofa Skowrońskiego program specjalnym, poświęconym 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Radio Wnet rozpoczęło nadawanie 25 maja 2009 roku z tarasu Hotelu Europejskiego w Warszawie. Oprócz Krzysztofa Skowrońskiego twórcami radia są Grzegorz WasowskiMonika Makowska-WasowskaKatarzyna Adamiak-SroczyńskaWojciech Cejrowski oraz Jerzy Jachowicz. Obecna siedziba Radia Wnet znajduje się w budynku PAST-y, przy ul. Zielnej 39 w Warszawie.

26 września br. KRRiT przyznała Radiu Wnet częstotliwości na nadawanie naziemne w Warszawie (87,8 MHz) i Krakowie (95,2 MHz). Wcześniej na tych częstotliwościach nadawało Radio Bajka, które zakończyło nadawanie w grudniu 2015 roku. Radio Wnet można również odbierać w internecie na stronie http://www.wnet.fm/.