Radio WNET z koncesją na nadawanie we Wrocławiu

  • Radio
Autor: mbog

Radio WNET wygrało konkurs na rozpowszechnianie programu radiowego we Wrocławiu. Stacja będzie nadawać na częstotliwości 96,8 FM.

8 kwietnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym. Program stacji powinien zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórcze uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę. Ponadto rozgłośnia powinna emitować audycje słowne przez co najmniej 30% tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6:00 – 23:00.

W konkursie wzięli udział Radio WNET oraz spółka Eurozet Radio. KRRiT postanowiła rozszerzyć koncesję Radia WNET o nadawanie we Wrocławiu, ponieważ rozgłośnia zadeklarowała rozpowszechnianie audycji wspólnototwórczych – integrujących Polaków żyjących na całym świecie. Ponadto Rada zauważyła, że grupa Eurozet jest nadawcą już trzech stacji we Wrocławiu – Radia ZET, Meloradia i Antyradia.

Program Radia WNET będzie rozpowszechniany z nadajnika umiejscowionego we Wrocławiu z mocą 0,1 kW.

Radio WNET nadaje naziemnie już w Warszawie (87,8 FM) i Krakowie (95,2 FM). Za emisję i transmisję sygnału radiowego odpowiada firma Emitel. Redaktorem naczelnym rozgłośni jest Krzysztof Skowroński.