Radio Wrocław TV dostępne na ogólnopolskiej platformie IPTV AVIOS

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mab

Telewizja Radia Wrocław od 9 września dostępna jest bezpłatnie na ogólnopolskiej platformie IPTV AVIOS. Stacja jest od teraz dystrybuowana przez kilkuset dostawców sieci w całym kraju.

Stacja telewizyjna Polskiego Radia Wrocław działa od 2019 roku, nieprzerwanie transmitując autorskie pozycje programowe. Widzowie mogą oglądać między innymi reportaże Joanny Lamparskiej, polskiej eksploratorki i autorki książek o historii i tajemnicach Dolnego Śląska. Wrocławska spółka AVIOS, ogólnopolski dystrybutor telewizji w systemie IPTV, postanowiła uruchomić transmisję Telewizji Radia Wrocław na swoich dekoderach w całym kraju.

Niemożliwe nie istnieje, postanowiliśmy udowodnić to w Radiu Wrocław. Tak jak świat się zmienia, tak zmieniają się oczekiwania odbiorcy, radio musi być multimedialne. Kilka lat temu podjęliśmy decyzję o tym, by zacząć produkować materiały wideo i powołać do tego osobną redakcję, a dziś dzięki współpracy z firmą AVIOS nadajemy przez całą dobę autorski program w ramach radiowroclaw.tv. Bardzo się cieszymy i będziemy konsekwentnie rozwijać ten projekt – komentuje Dariusz Wieczorkowski, pomysłodawca projektu, kierownik redakcji informacji i nowych mediów w Radiu Wrocław.

Telewizja Radia Wrocław dostępna jest na dekoderach KORBOX w sekcji AVIOS free VOD.

AVIOS free VOD to nasz autorski projekt rozwijany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego udostępniamy go widzom naszej platformy całkowicie bezpłatnie – mówi Marcin M. Drews, pomysłodawca projektu. – Pierwotnie miał jedynie prezentować i promować niezależnych twórców wideo, którym trudno przebić się ze swymi materiałami do stacji komercyjnych. Szybko jednak poszerzyliśmy projekt o możliwość transmisji youtube’owych live’ów i streaming atrakcyjnych telewizji internetowych. To właśnie magia IPTV. W każdej chwili możemy rozbudowywać ofertę o niestandardowe rozwiązania, a ich implementacja dzięki pracom naszego Działu Research jest wręcz błyskawiczna.

Platforma AVIOS należy do wrocławskiego operatora KORBANK. Spółka dostarcza przeszło 250 kanałów telewizyjnych oraz autorskie dekodery do kilkuset operatorów internetowych, którzy dostarczają je widzom w całym kraju.