Radio Zet rusza z podcastem „Korespondenci wojenni”

  • Internet
  • Radio
  • Eurozet
Autor: rafs

Radio Zet uruchomił w internecie nowy podcast pt. „Korespondenci wojenni”. Miłosz Gocłowski w nowej audycji rozmawia z dziennikarzami relacjonującymi największe konflikty zbrojne ostatnich dziesięcioleci – od Iraku, przez Bałkany, Afganistan, po Ukrainę.

Podcast powstał w ramach 18. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, której motyw przewodni brzmi: „Media i wojna – między informacją a propagandą”.  Autor wywiadów rozmawia ze swoimi gośćmi o historii konfliktów, wojennych doświadczeniach i pracy dziennikarza na wojnie.

Miłosz Gocłowski jest szczecińskim reporterem Radia ZET, a także korespondentem stacji relacjonującym wydarzenia w Ukrainie. W 2021 roku wspólnie z Tomaszem Chacińskim stworzył film dokumentalny pt. „Uchodi. Naród niepotrzebnych” o uchodźcach i wydarzeniach po sfałszowanych wyborach na Białorusi.

Gość pierwszego odcinka podcastu „Korespondenci wojenni”

Pierwszym gościem podcastu jest Jacek Czarnecki – reporter sejmowy Radia ZET, a wcześniej korespondent wojenny w Jugosławii w 1995 roku, który później relacjonował m.in.: konflikty w Bośni, Rwandzie, Kosowie, Libanie, Izraelu i Iraku.

Gdzie i kiedy słuchać podcastu „Korespondenci wojenni”?

Nowe odcinki podcastu „Korespondenci wojenni” będą pojawiać się co czwartek. Będą dostępne w ramach playera Radia Zet oraz przez serwis Spotify.