Radio Zet z nową oprawą dźwiękową

  • Radio
  • Eurozet
Autor: mbog

W poniedziałek, 11 maja Radio ZET wprowadziło nową oprawę dźwiękową. Powstała ona we współpracy z amerykańską firmą GrooveWorx. Głównym hasłem rozgłośni pozostaje „Radio ZET i już”.

Nowa oprawa dźwiękowa objęła wszystkie pasma oraz Wiadomości Radia Zet. Została stworzona we współpracy ze studiem nagraniowym GrooveWorx z Los Angeles, które w latach 90. skomponowało charakterystyczną melodię „Radio ZET i już” do hasła wymyślonego przez Andrzeja Woyciechowskiego – założyciela rozgłośni.

Dotychczas dżingle Radia Zet śpiewali m.in.: Anna Maria Jopek, Edyta Bartosiewicz, Kayah, Andrzej Piaseczny, Andrzej Krzywy, Grzegorz Markowski, Justyna Steczkowska czy Agnieszka Chylińska. Od poniedziałku dołączyli do nich Lanberry oraz Patryk Skoczyński. Natomiast głosu do dźwięku „Minęła właśnie…” użyczyli Aleksandra Tabiszewska oraz Jakub Jurzyk.

W sesji nagraniowej, oprócz polskich artystów, wzięli udział muzycy współpracujący ze światowymi gwiazdami muzyki w tym: Mark Schulman (perkusja), Dan Lutz (gitara basowa), Roger Manning Jr (klawisze) i Jonathan Berry (gitara). Producentem dźwięku był Gerhard Joost, który na swoim koncie ma współpracę m.in. z Usherem, Missy Elliot, Michaelem Jacksonem i Timbalandem.

Pamiętam jak w 1996 roku zadzwonił telefon z warszawskiej rozgłośni z pytaniem, czy moglibyśmy skomponować dla nich nowe logo melody. Tą stacją było Radio Zet. Wybrana przez nich melodia stała się nieodzowną częścią marki i trwa do dziś. Myślę, że wierni słuchacze doskonale ją znają. Cieszymy się, że w ubiegłym roku ponownie skontaktowali się z nami przedstawiciele stacji i mogliśmy rozpocząć prace nad stworzeniem nowej oprawy dźwiękowej, która wprowadzi rozgłośnię w nową dekadę, wykorzystując to samo, rozpoznawalne logo melody. Koledzy z Radia Zet sprawili, że cała kreatywna strona przedsięwzięcia okazała się przyjemna i przyniosła mnóstwo satysfakcji. Mamy nadzieję, że słuchacze będą tak samo podekscytowani nowymi jinglami Radia ZET, jak my jesteśmy – powiedział Dain Blair, szef GrooveWorx.

W związku ze zbliżającymi się 30. urodzinami Radia ZET okazjonalne wersje dżingla „Radio ZET i już” nagrali również m.in.: Grzegorz Markowski, Patrycja Markowska, Roxie Węgiel, Cleo, Beata Kozidrak, Artur Gadowski, Marcin Sójka, Robert Gawliński, Piotr Cugowski, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny, Igor Herbut, Kamil Bednarek, Natalia Szroeder i Sylwia Grzeszczak.