Radiowa Czwórka na Audioriver 2018. Specjalne wydania audycji i relacje z festiwalu

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

W dniach 27-29 lipca w Płocku odbędzie się 13. edycja Festiwalu Audioriver – największego festiwalu muzyki elektronicznej w Polsce. Na antenie radiowej Czwórki pojawią się relacje oraz audycje prosto z miejsca festiwalu.

W ciągu trzech festiwalowych dni na 8 scenach wystąpi ponad 100 artystów. Na uczestników wydarzenia i słuchaczy czekać będą dodatkowe atrakcje przygotowane przez dziennikarzy radiowej Czwórki. Stacja zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Wyślij się pocztą”. Każdy poprzez specjalną aplikację będzie mógł wysłać pocztówkę z wakacji ze swoim zdjęciem. Szczegóły na temat zabawy są dostępne na stronie radiowej Czwórki.

W sobotę 28 lipca na słuchaczy czeka szereg audycji prosto z Płocka. O godzinie 16:00 w „Hotspocie” Mateusz Kulik oprowadzi po pierwszej stolicy Mazowsza. Położony nad Wisłą, na styku Kotliny Płockiej i Pojezierza Dobrzyńskiego Płock to miasto z wieloma legendami, własnym hejnałem i licznymi zabytkami architektonicznymi.

O 18:00 w Strefie Czwórki na Rynku w Płocku odbędzie się druga część cyklu debat „Quo Vadis Techno”. Czym jest muzyka techno? Jakie są jej definicje? W jakiej kondycji jest polska scena i jak wypadamy w porównaniu z tą światową? Jakie są perspektywy rozwoju tego gatunku? Czy techno to już mainstream? Odpowiedzi na te pytania będą szukać Ula Kaczyńska oraz jej goście: An On Bast, Leon, Dtekk oraz Piotr Bejnar.

Natomiast o 20:00 ruszy specjalne, festiwalowe wydanie „Prywatki”. Audycja będzie realizowana prosto z miejsca festiwalu. Poprowadzą ją Ula Kaczyńska i Norbert Borzym.

Czwórka to czwarty program Polskiego Radia. Stacji można słuchać poprzez stronę internetową Polskiego Radia,  w aplikacji Player Polskie Radio na urządzeniach mobilnych oraz korzystając z radia cyfrowego obsługującego system DAB+.