Radiowa Dwójka obchodzi 87. urodziny. Co w ramówce?

  • Polskie Radio
Autor: rafs

Radiowa Dwójka obchodzi jubileusz. Rozgłośnia rozpoczęła swoją emisję 1 marca 1937 roku.

Program Drugi z okazji 87. urodzin przygotowała specjalną ramówkę. W piątek, 1 marca, w „Poranku Dwójki”słuchacze mogą liczyć na wyjątkowe wydanie przeglądu prasy, zagadki oraz konkurs z nagrodami. Audycja będzie miała 6 prowadzących: od godz. 07.00 Agata Kwiecińska i Piotr Matwiejczuk, od godz. 08.00 Roch Siciński i Andrzej Zieliński, a od godz. 09.00 Paweł Siwek i Katarzyna Dąbrowska. W ramach „Kanonu Dwójki” od 10:00 gośćmi Andrzeja Sułka będą członkowie Royal String Quartet. W programie przedstawiony zostanie muzyczny portret twórczyni Programu 2 Polskiego Radia – Elżbiety Markowskiej.

Co jeszcze w ramówce Dwójki?

O 12:00 stacja nada recital recitalu Erica Guo z Żelazowej Woli, podczas której zabrzmią kompozycje Fryderyka Chopina (również jubilata): Wariacje B-durna temat „La ci darem la mano” op. 2, Mazurki op. 56, Polonez-fantazja op. 61, Walc As-dur op. 42, Barkarola Fis-dur op. 60, Walc As-dur op. 42, Barkarola Fis-dur op. 60. W cyklu „Zapiski ze współczesności” o 12:45 od poniedziałku, 26 lutego gośćmi są reżyserowie dźwięku spektakli nadawanych na antenie radia. Są nimi Andrzej Brzoska, Andrzej Sasin i Ola Nagórko, Andrzej Solczak oraz Remigiusz Mazur-Hanaj – muzyk, etnograf, animator kultury.

Tego dnia w transmisji z Filharmonii Narodowej o godz. 19.00 na antenie radiowej Dwójki zabrzmią:24 Preludia op 28 oraz Koncert fortepianowy f-moll op 21 w wersji na jeden fortepian. Wieczorem, o godz. 21.30 radiowa Dwójka zaprasza na premierę słuchowiska „Twarz Napoleona” w reżyserii Dariusza Błaszczyka. W obsadzie: Krzysztof Gosztyła, Sławomir Orzechowski i Krzysztof Dracz.