Studio S-13

Relacje ze wszystkich spotkań 30. kolejki Ekstraklasy w „Studio S-13” w radiowej Jedynce

mbog

W niedzielę, 14 czerwca – na ośmiu stadionach jednocześnie – rozegrane zostaną mecze 30. kolejki Ekstraklasy. Tego dnia Program 1 Polskiego Radia zaprasza na „Studio S-13”.

Wprowadzone obostrzenia związane z epidemią koronawirusa spowodowały przerwanie meczów Ekstraklasy w pierwszej połowie marca. Jednak po blisko trzymiesięcznej przerwie piłkarze wrócili do gry o tytuł Mistrza Polski. Zgodnie z nowym terminarzem, 14 czerwca rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Następnie 16 drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy – mistrzowską i spadkową.

Relacje ze spotkań 30. kolejki Ekstraklasy będzie można usłyszeć w „Studiu S-13” w radiowej Jedynce. Sprawozdawcy rozgłośni znajdą się na wszystkich ośmiu stadionach. Nie zabraknie również komentarzy dziennikarzy sportowych ze studia radiowej Jedynki.

Od początku przygotowań do restartu ligi rozmawialiśmy z Polskim Radiem o transmisjach z meczów w ramach kultowego „Studia S-13”, na którym wychowały się pokolenia kibiców Ekstraklasy. Bardzo się cieszymy, że efektem tych rozmów są relacje na antenie Programu 1 Polskiego Radia z jednego lub dwóch pełnych meczów w kolejce – mówi Bartosz Orzechowski, manager ds. komunikacji w Ekstraklasie S.A.

W związku z 50-leciem „Studia S-13” nadawca przypomni fragmenty transmisji, sylwetki dziennikarzy, ciekawostki i anegdoty związane z piłkarską audycją i jej twórcami. Dodatkowe materiały będzie można znaleźć na Facebooku rozgłośni.

Audycję „Studio S-13” z relacjami ze spotkań Ekstraklasy będzie można posłuchać w niedzielę, 14 czerwca po godzinie 18:00 w radiowej Jedynce.

30. kolejka Ekstraklasy w telewizji

Prawa telewizyjne do pokazywania meczów Ekstraklasy posiadają Canal+ i Telewizja Polska (jedno spotkanie w kolejce). Canal+ Sport zaprasza na „Multiligę+” czyli łączoną transmisje ze wszystkich boisk. Program będzie można również obejrzeć w Canal+ Sport 3, stacji dostępnej między innymi dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Telewizja Polska pokaże mecz Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice. Szczegółowy harmonogram transmisji można znaleźć w felietonie SportLight.