Radosław Kotarski zastąpi Przemysława Babiarza w teleturnieju „Va Banque”. Zaskakujący powód

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

W nadchodzącym sezonie „Va Banque” zabraknie ważnej postaci. Teleturniej będzie miał nowego gospodarza.

Przemysław Babiarz nie poprowadzi teleturnieju w nowej transzy odcinków emitowanej od 2 kwietnia. Ma mieć to związek ze zdrowiem prowadzącego. Ostatnio te powody uniemożliwiły mu komentarz halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce w Glasgow.

Przemysław Babiarz prowadził „Va Banque” od powrotu programu na antenę TVP2 w 2020 roku.

Gwiazda internetu

Nowym gospodarzem „Va Banque” zostanie Radosław Kotarski. Dla niego to będzie powrót do Telewizji Polskiej. W przeszłości był współprowadzącym teleturnieju „Tylko Ty!”, prowadził także swój cykl „Podróże z historią”. Obecnie pisze książki popularnonaukowe, a także tworzy kanał na YouTube „Polimaty„.

Przez większość mojego dorosłego życia zajmowałem się popularyzacją wiedzy, a teraz czas wiedzą się nieco pobawić. Pamiętam dobrze, jak lata temu z wypiekami na twarzy oglądałem pierwszy „Va Banque” prowadzony przez Kazimierza Kaczora i zawsze zastanawiałem się, dlaczego uczestnicy tak brzydko piszą po swoich pulpitach. Dzisiaj wiem, że wcale nie jest to takie łatwe, nie mówiąc o tym, że już zupełnie trudne jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania z tak wielu różnych kategorii. To dla mnie duże wyróżnienie, że zostałem zaproszony do tego programu, zwłaszcza, że wcześniej prowadzili go wybitni szermierze słowa i elegancji – mówi Radosław Kotarski w komunikacie TVP.

Kotarski w komentarzu pod informacją na oficjalnym profilu teleturnieju na Facebooku podkreślił, że „nie wszystkie decyzje są motywowane polityką czy chęcią utarcia komuś nosa”. Życzył poza tym powrotu do zdrowia byłemu gospodarzowi programu.

fot. Facebook Va Banque

„Va Banque” – co to za teleturniej?

Teleturniej „Va Banque w Polsce był nadawany w latach 1996-2003 i ponownie jest od 2020 roku od poniedziałku do soboty w TVP2. Cały czas jest jednocześnie dostępny w TVP VOD. Program jest oparty na amerykańskim teleturnieju „Jeopardy!”. Zadaniem uczestników jest odpowiadanie na hasła z różnych dziedzin życia na tablicy pytaniami. Za nie mogą zdobyć kwoty pieniężne widoczne na ekranie. Program zawiera dwie rundy zasadnicze i finał, w którym jest tylko jedno hasło. Uczestnicy na nie stawiają określone kwoty ze swojego dorobku. Zwycięzca odcinka może uczestniczyć maksymalnie w pięciu odcinkach z rzędu, chyba że wcześniej przekroczy 100 tysięcy złotych.