Rafał Patyra poprowadzi alternatywny Teleexpress w TV Republika

  • Telewizja
Autor: rafs

Telewizja Republika od czwartku, 1 lutego rozpocznie emisję nowego serwisu informacyjnego. Gospodarzem zostanie była twarz „Teleexpressu”.

„Express Republiki” będzie nadawany o godzinie 16:55. Tym samym będzie rozpoczynał się pięć minut przed nadawanym w TVP1 „Teleexpressem”.

https://x.com/timprodukcja/status/1752435576114974965?s=46&t=2PtoyaS8XFaxey2ytbNf-w

Rafał Patyra był jednym z prowadzących programu nadawanego w TVP o godzinie 17:00 do momentu zmian w telewizji państwowej. W Republice nowy program reklamuje jako „prawdziwy polski express”. W telewizji państwowej oprócz „TeXu” i audycji sportowych prowadził on program katolicki „Rodzinny ekspres”. Uczestniczył poza tym w „Proteście Wolnych Polaków” organizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

TV Republika – schronienie dla byłych pracowników TVP

Rafał Patyra nie jest pierwszą  twarzą TVP, który przeszedł do koncernu medialnego Tomasza Sakiewicza. Wśród nowych nabytków są między innymi Danuta Holecka, Michał Rachoń, Adrian Borecki, Konrad Warzocha czy też Miłosz Kłeczek. Holecka jest jedną z prowadzących głównego programu „Dzisiaj”, Rachoń piastuje stanowisko dyrektora programowego. Borecki jest reporterem stacji, podobnie jak Warzocha i Kłeczek, który dodatkowo prowadzi rozmowy z politykami.