„Ranczo” wróciło na Netflix. „Teraz będzie i wilk syty i Wilkowyje City”

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Netflix przywrócił do swojej oferty ikoniczny, polski serial.

Chodzi o serial „Ranczo”, który zniknął z oferty platformy streamingowej 16 grudnia 2022 roku. Wywołało to falę komentarzy krytycznych wobec platformy, która udostępniła serial w 2020 roku. Dzięki publikacji w serwisie Netflix, „Ranczo” ponownie stało się popularną produkcją.

W czwartek, 30 marca ogłoszono, że serial będzie ponownie dostępny w ramach Netfliksa przez dwa lata. Platforma podpisała umowę licencyjną z Telewizją Polską.

Czym jest „Ranczo”?

„Ranczo” to serial komediowo-obyczajowy nadawany w TVP1 w latach 2006-2009 i 2011-2016. Reżyserował go Wojciech Adamczyk. Produkcja opowiada o życiu w fikcyjnej miejscowości Wilkowyje położonej w okolicach Radzynia Podlaskiego. Nagrano 10 sezonów, a także film pełnometrażowy. Głównymi bohaterami serialu są Lucy Wilska (Ilona Ostrowska), Jakub „Kusy” Sokołowski (ś.p. Paweł Królikowski) Paweł Kozioł i ks. Piotr Kozioł (Cezary Żak w obu rolach). Jednym z ikonicznych miejsc w serialu stała się „ławeczka” pod sklepem, gdzie przesiadują Solejuk, Hadziuk, Pietrek oraz Jan, a później Stach Japycz.