Relacje z Mistrzostw Świata w piłce nożnej w internecie. Propozycje Onet, WP i Sport.pl

  • Internet
  • Agora
  • Onet
  • WP
Autor: rafs

Portale internetowe szykują relacje ze spotkań XXI Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji.

Wirtualna Polska przygotowała dla internautów magazyn „Prosto z mistrzostw” – będzie nadawany od poniedziałku 11 czerwca o godzinie 10:00 na portalu oraz w telewizji WP. Stałymi gośćmi Michała Kołodziejczyka i Michała Gąsiorowskiego będą: legendarny trener Jacek Gmoch oraz były bramkarz reprezentacji Polski Radosław Majdan. Studio odwiedzać będą również znani dziennikarze sportowi, m.in. Stefan Szczepłek, Mirosław Żukowski i Dariusz Tuzimek. Portal szykuje również stream zdjęć w czasie rzeczywistym w wysokiej rozdzielczości. Odwiedzający będą mogli w trakcie relacji tekstowych ze spotkań reprezentacji zobaczyć aktualne zdjęcia z murawy. Turniej ze strony WP będzie obsługiwać 100 osób.

Od 14 czerwca Onet o 10:30 portal będzie na żywo emitował program „Misja Rosja”. Program będzie prowadził gospodarz „Misji Futbol” Michał Pol oraz redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Przemysław Rudzki.  Będą gościli liderów opinii w dziedzinie sportu. Pojawią się: Mateusz Borek, Tomasz Ćwiąkała, Marcin Feddek i Andrzej Twarowski. Oprócz rozmów w studiu, będą łączenia z wysłannikami w Rosji. Będzie ich sześciu: Tomasz Włodarczyk, Robert Błoński, Dariusz Dobek, Maciej Kaliszuk, Łukasz Olkowicz i Piotr Wołosik. W programie będzie można zobaczyć także skróty spotkań (dzięki uprzejmości TVP) oraz zdjęcia zza kulis reprezentacji Polski (dzięki uprzejmości portalu „Łączy Nas Piłka”). Na portalu będzie także widżet z relacjami tekstowymi i najnowszymi informacjami z Rosji. 14 czerwca z „Przeglądem Sportowym” ukaże się 236-stronicowy „Skarb Kibica” zawierający składy i szczegóły wszystkich 32 drużyn zakwalifikowanych do turnieju finalowego wraz z drabinką turniejową. Trzy dni wcześniej do gazety będzie dołączony plakat z terminarzem Mundialu.

Sport.pl planuje na Mundial relacje i ekskluzywne materiały w projekcie „Studio Mundial Sport.pl”. Czterech wysłanników: Paweł Wilkowicz, Sebastian Staszewski, Kacper Sosnowski i Bartłomiej Kubiak będą przygotowywać specjalne treści dostępne na łamach portalu. Sebastian Staszewski pokaże w programie „Polska dawaj!” kadrę od nieznanej strony. Paweł Wilkowicz poprowadzi specjalną edycję swoich wywiadów z cyklu „Sam na sam”. Kacper Sosnowski w „Media z Rosji” na Facebook Live będzie przeglądał media rosyjskie, które będą mówić o Mundialu. Bartłomiej Kubiak będzie nagrywał  również materiały. W Polsce Piotr Majchrzak poprowadzi z Konradem Ferszterem projekt „W polu K”, gdzie objaśnią taktyczne, sprzętowe i statystyczne tajemnice mundialu. W ramach projektu będą dostępne teksty i materiały wideo, a na Facebook Live będą prowadzone wideoanalizy we współpracy z serwisem Ekstrastats.pl.