„Remiza. Zawsze w akcji!” nowym serialem codziennym TVP1 [WIDEO]

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

W poniedziałek, 6 września na antenie Telewizyjnej Jedynki zadebiutuje nowy serial opowiadający o pracy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. Emisja premierowych odcinków od poniedziałku do piątku o 18:20. W serialu zagrają m.in. Mariusz Czajka i Małgorzata Then-Stępień.

Nowy serial przedstawi oparte na faktach historie z pracy strażaków. Reżyserką serialu jest Kamila Fidler znana z „Na sygnale”, „Lekarze na start” i „Sekrety rodziny”. Pierwszy sezon produkcji będzie liczyć 60 odcinków. Serial opowie o losach zespołu strażaków ze wsi Brzeziny, którego komendantem jest Robert Orzechowski. Młody wdowiec z małą córeczką Karoliną wiedzie spokojne życie, oparte na pracy i trosce o najbliższych i związku ze strażaczką Magdą, burzy nagłe pojawienie się licealnej miłości, Ewy.

fot. tvp1

Każdy odcinek „Remizy” opowiada oddzielną historię, związaną pracą OSP: gaszeniem pożarów, usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i wycieku toksycznych substancji czy asystowaniem policji w poszukiwaniach zaginionych. Jak zapowiada nadawca, pojawią się zarówno wątki dramatyczne jak i humorystyczne. W nowej produkcji ma również nie zabraknąć utworów disco polo.

Autorem scenariusza jest Andrzej Duda, który pracował również nad produkcjami „Z marmuru, żelaza, nadziei…”, „Słoiki” i „Przejście przez czerń”. Za zdjęcia do produkcji odpowiadają Mateusz Kawa („Miłość na zakręcie”, „W obronie ziemi”, „Huncwoty”).

„Remiza. Zawsze w akcji!” jest autorskim pomysłem Telewizji Polskiej, natomiast producentem wykonawczym jest Grupa ZPR Media. Serial można oglądać również w serwisie vod.tvp.pl.