„Reszta świata” Tomasza Michniewicza w Radiowej Trójce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mtom

Od piątku, 17 lipca br. na antenie Programu Trzeciego pojawi się autorska audycja Tomasza Michniewicza – „Reszta świata”.

W każdy piątek o godzinie 10:00 Michniewicz będzie przedstawiać Polskę słuchaczom w charakterze globalnym. Gospodarz audycji będzie poruszać tematy podróży, spraw międzynarodowych, ekologii i ochrony środowiska. Nie zabraknie również elementów lifestylowych i poradnikowych.

„Reszta świata” to mój autorski magazyn, który będzie pokazywał Polskę w kontekście globalnym – zarówno mechanizmy wpływu naszych decyzji na resztę świata, czego najczęściej nie dostrzegamy, ale też procesy, jakim sami jesteśmy poddawani. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, mają one wpływ na nasze decyzje i wybory – mówi Tomek Michniewicz.

Tomasz Michniewicz wraca do Polskiego Radia

To powrót Michniewicza do publicznego nadawcy po 10 latach. Do końca marca bieżącego roku pracował w  Radiu Zet, gdzie prowadził audycję „Mapa świata”. W PR był odpowiedzialny m.in za akcję „Trójka Przekracza Granice”, mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2008, IO w Pekinie czy wyborów prezydenckich w USA w 2008 roku. W Radiu BIS prowadził autorskie programy kulturalne („Dobry Wieczór”, magazyn filmowy „Klaps”), muzyczne (promującą debiutantów „Scenę”), informacyjno-publicystyczne („Popołudnik”) i rozrywkowe („Treleranek”). Jest również autorem programu „Dziko i Tanio” – pierwszej w Polsce audycji o backpackingu.

Tomasz Michniewicz to podróżnik i reportażysta. Współpracował m.in. z takimi tytułami jak w „Polityka”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”, „Focus”, „Playboy”, „National Geographic Traveler”, „Życie Warszawy”, „Podróże”, „Ślizg”. Jest autorem pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych.

To laureat wielu nagród i wyróżnień – m.in. Travelera 2019 – nagrody National Geographic Traveler za książkę „Chrobot, Życie najzwyklejszych ludzi świata”. Oprócz tego otrzymał cztery statuetki na festiwalu Mediatravel, nagrodę Osobowość Roku 2019 magazynu „Osobowości i sukcesy”. Michniewicz jest członkiem jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Trójka w rękach Kuby Strzyczkowskiego

Programem Trzecim od 25 maja br. zarządza Kuba Strzyczkowski, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, m.in. gospodarz „Za a nawet przeciw” i popołudniowego wydania „Zapraszamy do Trójki”. Zastąpił na tym miejscu Tomasza Kowalczewskiego, który złożył rezygnację na ręce zarządu Polskiego Radia.