RMF FM przekazuje sprzęt ukraińskiemu radiu Armia FM. Co to za rozgłośnia?

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: rafs

RMF FM kontynuuje wsparcie ukraińskiej armii. Tym razem chodzi o sprzęt radiowy. Grupa RMF przekazała ukraińskiemu wojsku sprzęt radiowy, który wykorzystywać będą dziennikarze Radia Armia FM informującego Ukraińców o bieżących wydarzeniach związanych z toczącą się wojną.

 Do Ukrainy trafią m.in. konsoleta realizatorska, mikrofony, procesory, wysokiej jakości słuchawki oraz drobny osprzęt. Przekazane sprzęty posłużą do wyposażenia studiów nadawczych Radia Armia FM, działającego przy ukraińskim Ministerstwie Obrony. Rozgłośnia istnieje od 8 lat. Od dwóch lat dostarcza najświeższe informacje z frontu wszystkim Ukraińcom. Radio dysponuje 29 nadajnikami FM w całej Ukrainie, dostępna jest też w internecie.

RMF wspiera Ukrainę

To nie pierwszy raz, gdy Grupa RMF wspiera Ukrainę podczas trwającego od ponad 2 lat konfliktu z Rosją. W marcu 2022 roku, sześć dni po wybuchu wojny, Grupa RMF uruchomiła w Przemyślu i Hrubieszowie ukraińskojęzyczne radio RMF Ukraina adresowane do uchodźców z praktycznymi poradami i informacjami ułatwiającymi akomodację w Polsce. Dziennikarze Grupy RMF przygotowywali też na prośbę ukraińskiego regulatora – Narodowej Rady Telewizji i Radiofonii, serwisy informacyjne w języku ukraińskim o bieżącej sytuacji migrantów w Polsce, które emitowano u ukraińskich nadawców.