RMF FM, Radio ZET i Radio ESKA najchętniej słuchanymi stacjami w Polsce

  • Radio
Autor: mab

RMF FM bez zmian jest liderem słuchalności radia w Polsce – wynika z badania Radio Track za okres październik-grudzień 2021. Wśród sieci radiowych najchętniej słuchane jest Radio ESKA.

Słuchalność radia RMF FM stabilnie utrzymuje się w okolicach 30%. Drugie miejsce bez zmian zajmuje Radio ZET, którego słucha w porównaniu rok do roku o 1,2 punktu procentowego więcej osób. Podium wśród stacji ogólnopolskich zamyka radiowa Jedynka ze słuchalnością 4,3% – jest to spadek rok do roku o 0,7 punktu procentowego.

Ogólnopolskie - październik-grudzień 2021

Najchętniej słuchaną siecią radiową jest ESKA z udziałem 7,6%. Wzrosła słuchalność stacji zrzeszonych w ramach Audytorium 17 (regionalne rozgłośnie Polskiego Radia) do 5,1%. Podium zamyka RMF Maxxx z wynikiem 3,5%.

Sieci radiowe - październik-grudzień 2021

Radio Track na zlecenie Komitetu Badań Radiowych realizuje Kantar Polska. Badanie słuchalności radia w Polsce odbywa się metodą Day After Recall (CATI, CAPI). Dane są zbierane techniką wspomaganego wywiadu telefonicznego – ankieterzy rozmawiają telefonicznie z wylosowanymi respondentami na temat poprzedniego dnia.