Roland-Garros przez kolejne lata na kanałach Grupy Discovery

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Discovery i Fédération Française de Tennis zawarły umowę, na mocy której użytkownicy platform Discovery w Europie (za wyjątkiem Francji) będą mogły w kolejnych latach oglądać Roland-Garros. To przedłużenie wieloletniego partnerstwa, w ramach którego Eurosport pokazuje paryski turniej nieprzerwanie od 1989 roku.

Dzięki podpisanej umowie Discovery nabyło prawa do Roland-Garros na kolejne pięć lat, począwszy od 2022 roku. Transmisje pojawią się nie tylko na antenach telewizyjnych, ale również w internecie. Eurosport pokazuje każdy turniej organizowanych na kortach im. Rolanda Garros nieprzerwanie od 1989 roku.

Nasz związek z Roland-Garros trwa od lat. Cały czas podnosimy wyniki oglądalności i poziom zaangażowania użytkowników. Łączymy wiedzę najlepszych ekspertów z innowacyjnymi technologiami, dzięki czemu nasze relacje stoją na najwyższym poziomie. Nowa umowa z FFT to dla nas zobowiązanie, aby w dalszym ciągu pokazywać mecze tenisowe na światowym poziomie rozgrywane na Roland-Garros milionom widzów w Europie – powiedział Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Services.

Współpraca z Discovery, czyli firmą o tak ogromnym zasięgu, pokazuje nasze ambicje dotyczące Roland-Garros na scenie międzynarodowej. Chcemy, aby ten turniej był dla wszystkich niesamowitym przeżyciem – podkreślił Gilles Moretton, President of the FFT.

Roland-Garros to międzynarodowy turniej tenisowy rozgrywany na paryskich kortach. Jest zaliczany do Wielkiego Szlema.