„Rozmowy na 20-lecie” – nowy cykl TVN24 z okazji jubileuszu

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Z okazji 20-lecia stacji, na antenie TVN24 ukaże się cykl rozmów z wybitnymi postaciami światowej polityki, kultury, nauki i sportu. Pierwszym gościem programu będzie Madeleine Albright, była sekretarz stanu w administracji Billa Clintona, pierwsza w historii kobieta – szefowa amerykańskiej dyplomacji.

Podczas rozmowy prowadzący i gość zastanowią się, z jakimi wyzwaniami mierzy się współczesny świat oraz co się zmieniło w Polsce i na świecie od czasu, kiedy telewizja TVN24 zaczęła nadawanie. Widzowie poznają punkt widzenia rozmówcy na to, gdzie dziś jesteśmy i dokąd zmierzamy jako ludzie, jako społeczeństwa, państwa, jako wspólnota europejska i, patrząc globalnie, jako świat.

W premierowym odcinku gościć będzie Madeline Albright. Wywiad przeprowadził Piotr Marciniak, który już raz spotkał się z panią sekretarz w 2005 roku.

To okazja do porównań, jak od tego czasu zmieniła się Polska i świat. Rozmawialiśmy o problemach liberalnej demokracji; o populizmie i autokracji, naruszaniu praworządności i wolności mediów – mówi Piotr Marciniak.

Podczas rozmowy Madeleine Albright wspomina m.in. wejście Polski do NATO. Stawia też diagnozy na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie, ale również w Polsce. Madeleine Albright komentuje najbardziej palących kwestie obecnej polityki międzynarodowej. Odpowiada na pytania o największe zagrożenia dla pokoju i bezpieczeństwa na świecie, o odpowiedzialnych za nie liderów, o teorie spiskowe i prognozy na przyszłość.

Premiera cyklu „Rozmowy na 20-lecie” w poniedziałek, 28 czerwca o godzinie 20:30 w TVN24.

TVN24 logo

TVN24

Telewizja informacyjna należąca do TVN Grupa Discovery. Stacja rozpoczęła nadawanie 9 sierpnia 2001 roku. Na antenie TVN24 emitowane są serwisy informacyjne, sportowe i biznesowe, programy publicystyczne oraz audycje z prognozą pogody. Twarzami kanału są: Andrzej Morozowski, Monika Olejnik, Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki.