Rozstrzygnięcia w Turnieju Czterech Skoczni, hit w Premier League, spacer Bayernu

rafs

W tym Sportlighcie konkursy Turnieju Czterech Skoczni, hit w Premier League w walce o szczyt tabeli, a także spacer Bayernu, czyli mecz z Mainz. Szczęśliwego Nowego Roku!

Skoki narciarskie, Puchar Świata, 69. Turniej Czterech Skoczni

Zawody w Garmisch-Partenrkichen (konkurs: Nowy Rok, 14:00 w TVP1, TVP Sport i w Eurosporcie 1), zawody w Innsbrucku (kwalifikacje: sobota, 13:30 w Eurosporcie 1, konkurs: niedziela, 13:30 w TVP1, TVP Sport i w Eurosporcie 1), zawody w Bischofshofen (kwalifikacje: wtorek, 16:30 w Eurosporcie 1, konkurs: środa, 16:45 w TVP1, TVP Sport i w Eurosporcie 1).

fot. Kerstin Joensson / AP Photo

Polacy po zamieszaniu z testami w Oberstdorfie mogą uczestniczyć w dalszej części turnieju! W Oberstdorfie w konkursie, który odbył się jednak bez systemu KO i z udziałem Biało-Czerwonych triumfował Karl Geiger, a na podium stanęli także Kamil Stoch i Marius Lindvik. W TOP10 konkursu uplasował się również Andrzej Stękała, który zajął siódme miejsce. Polacy mimo komplikacji zaczęli turniej dobrze. Również dobry start miał lider PŚ, Halvor Egner Granerud, który był czwarty.

Nadzieje Niemców na triumf w całym TCS pokładane w Geigerze wzrosły po jego triumfie w Oberstdorfie. W Garmisch, ale też w Innsbrucku i Bischofshofen sporym wsparciem dla niego będzie Markus Eisenbichler. Jego warunki wykluczyły w pierwszej rundzie pierwszego konkursu. W drugiej za to skoczył 142 metry i awansował z trzeciej dziesiątki na piąte miejsce.

Kamil Stoch może włączyć się do walki o trzeciego Złotego Orła. Skoki Polaka w Oberstdorfie pokazały, że mistrz jest w wielkiej dyspozycji. Jednak dla każdego zawodnika punktem krytycznym, który będzie ich mocno weryfikował, jest konkurs w Innsbrucku. To właśnie skocznia Bergisel przez wiele lat wykluczała najlepszych z walki o końcowy triumf. To ten konkurs pokaże, kto zostanie w walce o triumf na konkurs w Bischofshofen.

Piłka nożna, Premier League, mecz Chelsea FC vs. Manchester City FC (niedziela, 17:25 w Canal+ Sport)

fot. Getty Images

Ciekawy mecz już na początku roku! Będąca na szóstym miejscu Chelsea podejmie ósmą w tabeli drużynę Manchesteru City. „Citizens” w tym meczu będą mogli wykorzystać złą serię ostatnich spotkań dla Chelsea. Jej potknięcia sprawiły, że spadła z ligowego podium i wypadła nawet z TOP5. City natomiast dzięki dobrym wynikom w ostatnich grach wróciła do gry i zbliżyła się do czołówki. Dość napisać, że miejsca 1-8 w tabeli zamykają się w siedmiu punktach (32-25). To spotkanie może im pomóc nawet w awansie do TOP5, jeżeli takie Southampton potknie się i straci punkty w meczu z Liverpoolem, a to raczej jest pewne.

Piłka nożna, Bundesliga: mecz FC Bayern Monachium vs. 1. FSV Mainz 05 (niedziela, 17:55 w Eleven Sports 1)

fot. Getty Images

Bayern Hansiego Flicka rozpocznie rok od spaceru. Inaczej nie można nazwać starcia pierwszej z przedostatnią drużyną tabeli. Spotkanie będzie okazją dla Roberta Lewandowskiego, by w dobrym stylu rozpocząć 2021 rok i zacząć liczyć bramki do rankingu Złotego Buta. A przecież tego trofeum Polak nie otrzymał za 2020 rok, toteż to może być kolejny cel najlepszego zawodnika na świecie. Mainz będzie próbowało odskoczyć Schalke, lecz chyba w ich obecnej dyspozycji nawet walka o choć jeden punkt jest wykluczona.