Rusza EURO, Polska w grze, starcie w „grupie śmierci”

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie rusza UEFA EURO 2024! Wszystkie mecze turnieju można oglądać na antenach Telewizji Polskiej.

Piłka nożna, UEFA EURO 2024

mecz grupy A Niemcy vs. Szkocja (piątek, 20:40 w TVP1 i TVP Sport)

fot. YT German Football

Zaczyna się 17. turniej o mistrzostwo Europy. Po wariacji całoeuropejskiej w 2021 roku tegoroczna impreza odbędzie się w Niemczech.

W meczu otwarcia w Monachium gospodarze zmierzą się ze Szkotami. Podopieczni Nagelsmanna będą chcieli już na samym początku zdobyć bardzo cenne trzy punkty. Szkoci, którzy zajęli drugie miejsce w grupie A eliminacji nie będą chcieli im odpuścić i na pewno będą chcieli lepiej się zaprezentować, niż to było na poprzednim EURO.

Piłka nożna, UEFA EURO 2024

mecz grupy D Polska vs. Holandia (niedziela, 14:50 w TVP1 i TVP Sport)

Reprezentacja Polski - piłka nożna
fot. TVP/PAP/Piotr Nowak

Polska zaczyna grę! Bez presji, bez nadziei, bez niczego. W pierwszym meczu w Hamburgu zagrają z Holendrami. Nasi rywale są zdecydowanym faworytem spotkania i powinni znacząco przeważać na boisku. Po stronie Polski jest natomiast to, że może się wydarzyć sensacja.

Podopieczni Michała Probierza dobrze weszli w okres przygotowawczy po barażu, w którym wyeliminowali Walię, a w meczach towarzyskim pokonali Ukrainę i Turcję. Teraz będą chcieli urwać punkt, który będzie cenny w kontekście awansu do najlepszej szesnastki.

Piłka nożna, UEFA EURO 2024

mecz grupy B Hiszpania vs. Chorwacja (sobota, 17:50 w TVP1 i TVP Sport)

Potencjalnie jedno z najciekawszych starć fazy grupowej. Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie w ramach „grupy śmierci” Hiszpanie zmierza się z Chorwatami. Będzie to gra o cenne trzy punkty w grupie, w której jeszcze są Włosi i Albańczycy. Obie reprezentacje dobrze przepracowały okres przygotowawczy, wygrywając swoje mecze towarzyskie. Przed nimi ważne spotkanie, które może zdecydować o układzie sił w grupie B.