Rusza kolejny sezon programu „Kobieta na krańcu świata”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

31 października widzowie TVN zobaczą pierwszy odcinek kolejnej serii „Kobiety na krańcu świata”. Martyna Wojciechowska tym razem odwiedzi m.in.: Malawi, Dubaj, Kenię i Rumunię.

Pierwszy przystanek Martyny to Rumunia i tajemnicza Transylwania. Tam widzowie poznają historię Rosaliny, która należy do romskiej społeczności Gaborów. Pochodzi z narodu, który mieszka w większości państw świata, ale nie ma własnego kraju. Przez ponad 500 lat byli niewolnikami – najdłużej w historii ludzkości. Szacuje się, że na świecie żyje od ośmiu do piętnastu milionów Romów.

Gaborowie to jedna z wielu romskich społeczności. Wyróżnia ich przywiązanie do tradycji i Kościoła Adwentystów. Tu mężczyznę poznaje się po kapeluszu i po wąsach. Kobieta zaś musi zakrywać włosy od dnia ślubu, aż do śmierci, nie wolno jej również używać szminki, malować się, czy mieć długich paznokci. Jej piękno tkwi w tym, że jest naturalna. Poszczególne rodziny tradycyjnie zajmują się określonymi profesjami, ale rola kobiet sprowadza się do prowadzenia domu.

Kobieta na krańcu świata
W pierwszym odcinku Martyna Wojciechowska odwiedzi Rumunię – fot. Mariusz Janiszewski / TVN

Jednak w Transylwanii Martyna pozna Rosalinę, która wyłamuje się ze schematu. Chce i lubi pracować, właśnie stawia pierwsze kroki jako rzemieślnik w warsztacie swojego przyszłego teścia, w miejscu, do którego wstęp mają tylko mężczyźni.

„Kobieta na krańcu świata” od niedzieli, 31 października o godzinie 11:30 w TVN. Program można również oglądać w serwisie Player.pl.