Rusza nowa odsłona serwisu VOD.PL

  • Internet
  • Onet
Autor: mbog

Ringier Axel Springer Polska uruchamia nową odsłonę platformy VOD.PL. Dzięki usłudze można oglądać premiery prosto z kina, kultowe produkcje, filmy festiwalowe, kino ambitne, a także produkcje skierowane do najmłodszych.

Nowe wydanie serwisu VOD.PL powstało z myślą o użytkownikach aplikacji. Nowa odsłona ma mieć nowoczesny odtwarzacz wideo i niezawodną wyszukiwarkę dostępnych tytułów. RASP informuje, że nawigacja została zaprojektowana tak, aby umożliwić jak najszybsze znalezienie poszukiwanych treści. Nową funkcją będzie możliwość zapisania filmów i serialu na listę ulubionych.

VOD.pl
fot. RASP

Obecny system logowania zastąpiono autoryzacją proponowaną przez własną usługę Ringier Axel Springer – O!Konto. Zapewnia ona dostęp nie tylko do VOD.PL, ale również do wielu innych serwisów oraz usług i ofert za pomocą jednego loginu i hasła.

Wierzę, że nowa odsłona platformy VOD.PL będzie satysfakcjonująca dla naszych użytkowników. Podczas współpracy zgodnie koncentrowaliśmy się na doświadczeniu odbiorców i nad wdrożeniem funkcjonalności, które umilą korzystanie z naszego serwisu. Wśród nowości wyróżniamy intuicyjny interfejs, nowoczesny odtwarzacz, a także nowy sposób autoryzacji – mówi Piotr Ślubowski, Dyrektor Segmentu VOD, Ringier Axel Springer Polska.

Od lipca widzowie mogą korzystać z VOD.PL w nowej odsłonie na przeglądarkach internetowych i poprzez aplikacje na system Android lub iOS. Aplikacje zostały również wyposażone w funkcję obsługi Google Chromecast do przesyłania treści na telewizory. W późniejszym czasie ma zostać udostępniona dedykowana aplikacja VOD.PL na telewizory z systemami Android TV, Samsung TV oraz LG webOS.

Projekt nowego VOD.PL realizuje zespół firmy Redge Technologies (dawniej Atende Software).Serwis VOD.PL działa dzięki dostępnej w chmurze technologii Redge Media. Wdrożenie objęło zarówno nową odsłonę portalu, jak i całe zaplecze technologiczne obsługujące zarządzanie treścią oraz jej dystrybucję poprzez rozproszony system klasy CDN.