Rusza nowy program „Misja Sport” w Onecie

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

W najbliższy poniedziałek, 15 listopada o godz. 11:00 w Onecie oraz na kanale YouTube Przeglądu Sportowego, zadebiutuje program „Misja Sport”. Gospodarzami programu będą Aldona Marciniak i Łukasz Kadziewicz.

„Misja Sport” jest nowym programem sportowym w ofercie wideo Ringier Axel Springer Polska, przygotowywanym przez Onet Sport i Przegląd Sportowy. W „Misji Sport” będą się pojawiać goście związani ze wszystkimi dyscyplinami sportowymi, a rozmowy z nimi poprowadzą dziennikarze Przeglądu Sportowego i redakcji sportowej Onetu: Aldona Marciniak i Łukasz Kadziewicz.

Sport pokażemy szerzej i z zupełnie innej perspektywy. Wśród zaproszonych gości pojawią się wybitni sportowcy, olimpijczycy, najlepsi zawodnicy w swoich dyscyplinach. Będą z nami ludzie, którzy wkładają ogrom pracy w to, by osiągnąć swój cel. Znając twórców programu, jestem pewna, że ich energia, pomysłowość i pasja przełożą się na świetny program, na który będziemy co tydzień czekać – mówi Sabina Lipska, dyrektor wideo Ringier Axel Springer Polska.

W programie „Misja Sport” pojawią się nie tylko rozmowy i wywiady z zaproszonymi gośćmi, ale także analizy bieżących wydarzeń i ciekawostki ze świata sportu.

Zwrócimy uwagę również na to, co dzieje się, kiedy pustoszeją stadiony i gasną światła reflektorów. Będzie analitycznie, a także ciekawostkowo. Będzie zabawnie, z dystansem, ale też zupełnie na serio. Będziemy rysować po szkle, łamać stereotypy i pokazywać prawdę – prawdę tego, co kryje się za zwycięstwem i porażką. Pokażemy, ile pracy trzeba włożyć w to, by zajść na sam szczyt i jak szybko można z niego spaść. Wśród zaproszonych do studia gości nie zabraknie też aktorów, muzyków i ludzi z szeroko rozumianego show-biznesu, którzy pozwolą nam spojrzeć na poruszane tematy z innej perspektywy – zapowiada Łukasz Kadziewicz, dziś dziennikarz Onetu Sport i Przeglądu Sportowego, były reprezentant Polski w siatkówce, dwukrotny olimpijczyk i wicemistrz świata.

Z Łukaszem Kadziewiczem kłócimy się właściwie o wszystko, ale w jednym się zgadzamy – nie ma innej dziedziny życia, która tak jak sport podkreśla w ludziach to, co najlepsze. Mówię o każdym: zawodowym sportowcu, którego determinacja i poświęcenie mogą być wzorem; kibicu, który zostawia serce i zdziera gardło przed telewizorem; ale też o sobie i o Was, gdy zamiast seriali wybieracie siłownię czy bieganie, pokonując swoje małe demony. W Misji Sport chcemy zrobić miejsce dla wszystkich, którzy w swoim życiu sportu dotykają, a jednocześnie pokazać go nie tylko od strony sukcesów, blasków fleszy i medali. To jest ta prawdziwa misja – mówi prowadząca „Misję Sport” Aldona Marciniak, dziennikarka Przeglądu Sportowego.

O czym będzie pierwszy odcinek programu?

Tematem pierwszego odcinka programu „Misja Sport” będzie presja: presja środowiska, presja sukcesu, presja, którą sportowcy sami sobie narzucają. Jak sobie z nią radzić, kiedy się pojawi i skąd czerpać siłę i energię, żeby negatywne emocje przekuć na coś pozytywnego? Na te pytania odpowiedzą zaproszeni do studia goście, którzy w swoim zawodowym życiu spotkali się z presją. W programie pojawi się też ekskluzywny materiał z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem, porozmawiamy także o eliminacjach do mistrzostw świata i decydujących meczach reprezentacji Polski, a także o tym, co czeka nas w tegorocznym Pucharze Świata w Skokach Narciarskich.