Rusza serwis lokalny Gazety Wyborczej poświęcony Wałbrzychowi i okolicom

  • Internet
  • Agora
Autor: mbog

W środę, 7 kwietnia 2021 o godzinie 7:00 ruszy nowy serwis lokalny Gazety Wyborczej poświęcony Wałbrzychowi i okolicom. Pod adresem Walbrzych.Wyborcza.pl publikowane będą najświeższe informacje o mieście i jego mieszkańcach.

Publikacje poświęcone bieżącym wydarzeniom i problemom, o klimacie, nieruchomościach oraz ofercie kulturalnej stworzy dwuosobowy zespół redakcyjny - Agnieszka Dobkiewicz i Karolina Niziołek. Start serwisu Walbrzych.Wyborcza.pl wesprze promocja na łamach ogólnopolskiego wydania dziennika, a także akcja dla wałbrzyszan. 7 kwietnia znajdą oni w swoich skrzynkach pocztowych specjalne papierowe wydanie Gazety Wyborczej Wałbrzych.

Napiszemy o tym, gdzie jest praca i gdzie można zarobić więcej. Zajmiemy się wałbrzyskimi szkołami i pasjonującą historią miasta. Regularnie będziemy przedstawiać informacje ze świetnych wałbrzyskich teatrów. Ważny jest dla nas klimat: Wałbrzych zasłynął jako inicjator świetnej akcji Miasto bez plastiku, chcemy, by coraz szybciej postępowała walka o czyste powietrze - mówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego Wyborczej, szef redakcji lokalnych. - Zajmiemy się także rynkiem nieruchomości – przyspieszany pandemią rozwój pracy zdalnej sprawia, że mniejsze miasta okazują się być dobrymi miejscami nie tylko do życia, ale też do pracy. Oczywiście, będziemy pisać też o polityce, ekonomii, a także o wałbrzyskich ikonach – miejscach, które przyciągają turystów, jak zamek Książ.

Gazeta Wyborcza powraca do Wałbrzycha po 20 latach. Będzie to 28. serwis lokalny dziennika. Wałbrzyski zespół znajdzie się w strukturach redakcji we Wrocławiu, kierowanej przez Leszka Frelicha.

Nieprzypadkowo wybraliśmy to miasto – w ostatnich latach transformuje się Gazeta Wyborcza, transformuje się także Wałbrzych. Miasto, które kiedyś stało na węglu, dziś rozwija się dzięki nowoczesnemu przemysłowi. Jest dumne z przeszłości, ale patrzy mocno w przyszłość - mówi Jerzy Wójcik, wydawca Wyborczej. - Nowy serwis wzbogaci treści lokalne Wyborczej, zachęci do skorzystania z oferty pakietów subskrypcyjnych, a Wałbrzych nie jest ostatnim słowem redakcji w tym względzie.

Otwarciu redakcji będzie towarzyszyć szereg akcji promocyjnych. Od 7 do 13 kwietnia potrwa tygodniowy cykl publikacji o Wałbrzychu we wszystkich sekcjach i magazynach dziennika, począwszy od działu krajowego, przez gospodarkę i kulturę, po Wysokie Obcasy, Wolną Sobotę, Duży Format i Ale Historię. Ponadto 8 kwietnia dziennik zorganizuje debatę „Polskie stutysięczniki. Zapomniana II liga czy małe, zwinne, wygodne do życia?”. Moderowana przez Mikołaja Chrzana rozmowa dotyczyć będzie problemów i szans stojących przed 100-tysięcznymi miastami, byłymi stolicami województw we współczesnej Polsce. Spotkanie będzie transmitowane na Wyborcza.pl i na profilu dziennika (ogólnopolskiego wydania i wydań lokalnych) na Facebooku.