Rusza sezon Major League Soccer. Dlaczego nie pokaże go Polsat Sport?

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Rusza nowy sezon amerykańskiej Major League Soccer. Od tego roku doszło do kluczowych zmian w prawach do transmisji w Polsce.

Od sezonu 2023 licencję na 10 lat wykupiło Apple TV. Są one na wyłączność w ponad 100 krajach świata, co oznacza, że żadna telewizja w Polsce nie będzie pokazywać tej ligi. Całość będzie dostępna w streamingu. W poprzednich latach MLS w Polsce można było oglądać na antenach Orange Sport, Eurosportu czy Polsatu Sport. Usługa będzie dostępna także w Stanach Zjednoczonych. W jej promocji na tamtym rynku podkreśla się hasło „no blackouts”, co oznacza, że mecze drużyn rozgrywających spotkania np. w stanie Nowy Jork nie będą blokowane do oglądania na tamtym terenie.

Ile kosztuje dostęp do MLS Season Pass?

Dostęp do usługi MLS Season Pass kosztuje 69,99 złotych miesięcznie (10 złotych taniej z kontem Apple). W przypadku rocznej opłaty wynosi ona 449 złotych. Zakupu można dokonać tutaj. Aby wykupić usługę, należy posiadać Apple ID.

Czy mecze MLS będą dostępne za darmo?

Sześć spotkań w każdej kolejce MLS będzie dostępne za darmo na Apple TV.  Pierwsza kolejka rozgrywana w noc z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek będzie dostępna w całości za darmo. Do tej pory w polskiej telewizji były dostępne trzy mecze w kolejce. Na ten moment jednak nie wiadomo, czy mecze będą dostępne bez posiadania konta Apple ID, czy tylko dla użytkowników bez subskrypcji Apple TV, a z kontem Apple ID.  Aby sprawdzić, które ze spotkań będą dostępne za darmo, należy sprawdzać stronę ligi.