Rusza turniej Raw Air w skokach narciarskich. Gdzie transmisje?

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Od piątku, 8 marca najlepsi skoczkowie będą rywalizować w norweskim cyklu Raw Air.Zawody tegorocznej edycji odbędą się na skoczniach w Oslo, Trondheim i Vikersund.

Ten rok to zupełnie nowy format imprezy. Zawody w Oslo odbędą się na tradycyjnych zasadach – prolog w piątek, konkurs w sobotę, a w niedzielę trzy kolejne serie Raw Air, czyli prolog i konkurs indywidualny. Po piątkowym prologu skoczkowie będą występować jednak nie zgodnie z kolejnością w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale na podstawie klasyfikacji turnieju.

Rywalizacja w stolicy Norwegii wyłoni czołową „50” Raw Air, która przystąpi do rywalizacji w Trondheim. W piątek w Vikersund zobaczymy ponownie najlepszą „50” turnieju, ale już do sobotniego konkursu zakwalifikuje się tylko 40 zawodników. W niedzielę obejrzymy trzyseryjny konkurs – w pierwszej serii 30 skoczków, w kolejnej najlepsza „20”, a w ostatniej serii tylko dziesięciu czołowych zawodników.

Gdzie obejrzeć Raw Air?

Transmisje z turnieju Raw Air przeprowadzi TVN, Eurosport 1 i Player (dostępny za darmo TVN). Tam na żywo będą wszystkie konkursy, a kwalifikacje będą dodatkowo transmitowane w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze. Cały turniej skomentuje duet Marek Rudziński i Igor Błachut. Reporterami w Norwegii będą Paweł Łukasik i Kacper Merk. Gośćmi Sebastiana Szczęsnego i Damiana Michałowskiego w TVN będą Magdalena Pałasz, Jakub Kot i Apoloniusz Tajner, a w studiu Eurosportu 1 prowadzonym przez Michała Korościela i Pawła Kuwika pojawią się również Maciej Maciusiak i Marcin Kuźbicki.